cinema.pl Artykuły

wtorek, 02 maj 2023 09:54

Komedia Louisa Garrela w kinach w czerwcu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nagrodzona dwoma Cezarami francuska komedia „Winny czy niewinny" to zabawna i wzruszająca opowieść o tym, ile jesteśmy w stanie poświęcić dla miłości. W swoim nowym filmie jeden z największym talentów francuskiego kina Louis Garrel występuje w potrójnej roli. Nie tylko zajmuje się reżyserią i wciela się w postać Abla, ale jest także współautorem scenariusza (wraz z TanguyViel), który przyniósł mu Cezara.


W KINACH OD 23 CZERWCA 2023
Dystrybutorem filmu jest AURORA FILMS.

Miłość nie zna granic. To przekonanie, które towarzyszy sześćdziesięcioletniej Sylvie (Anouk Grinberg), kiedy zakochuje się w Michelu (Roschdy Zem), drobnym przestępcy mającym wkrótce wyjść z więzienia. Ku wyraźnemu niezadowoleniu syna kobiety (w tej roli reżyser i scenarzysta Louis Garrel) para poważnie planuje wspólną przyszłość.  

Abel nie podziela optymizmu matki. Jest przekonany, że Michel prędzej czy później wróci do starych nawyków, i chce oszczędzić kobiecie kolejnych rozczarowań. Obmyśla plan, który ma sprawić, że pozna ona gorzką prawdę o swoim wybranku. Abel, z pomocą najlepszej przyjaciółki Clémence (Noémie Merlant), rozpoczyna śledztwo mające na celu przyłapanie mężczyzny na gorącym uczynku, a tym samym zdyskredytowanie go w oczach Sylvie. A co jeśli Abel nie ma racji i to właśnie on będzie musiał zmienić zdanie?
PRASA O FILMIE

Ten film w pełni zdradza komediowy potencjał Louisa Garrela. - Eric Kohn, Indiewire

*****

Ciepła, humanistyczna historia przedstawiona w zabawnej formie. - Claire Shaffer, The New York Times

*****

Chemia między postaciami granymi przez Louisa Garrela i Noémie Merlant przekłada się na zachwycający efekt. - Ethan Vestby, The Film Stage

*****

To najlepszy film Louisa Garrela. - Greg Nussen, Slant Magazine
BIOGRAM REŻYSERA

Louis Garrel urodził się w 1983 roku w Paryżu. Aktor, reżyser i scenarzysta filmowy. Pochodzi z artystycznej rodziny, jest synem reżysera Philippe'a Garrela i aktorki Brigitte Sy. Po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawił się w wieku sześciu lat. Jako aktor współpracował z takimi reżyserami, jak Bernardo Bertolucci (Marzyciele, 2003), Christophe Honoré (Piosenki o miłości, 2007), Xavier Dolan (Wyśnione miłości, 2010) czy Bertrand Bonello (Saint Laurent, 2014).

W 2006 roku za rolę w filmie Zwyczajni kochankowie w reżyserii swego ojca otrzymał Cezara dla najbardziej obiecującego aktora. Ma również ambicje reżyserskie. W pełnym metrażu zadebiutował w 2015 roku filmem Dwóch przyjaciół. Najnowszy projekt – Winny czy niewinny przyniósł mu drugiego w karierze Cezara - za najlepszy scenariusz oryginalny.

'winny czy niewinny" w kinach od 23 czerwca.

Czytany 226 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 maj 2023 09:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama