cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 01 maj 2023 15:22

Serial z Julią Roberts już 3 maja w CANAL+

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Myśleliście, że o Watergate powiedziano już wszystko? Twórcy serialu GASLIT rzucają nowe światło na jedną z największych afer amerykańskiej polityki i pokazują ją z perspektywy mniej znanych, ale nie mniej istotnych postaci zaangażowanych w upadek prezydenta Richarda Nixona. Od jego nieudolnych podwładnych, obłąkanych fanatyków podżegających ich do zbrodni, po bohaterów, którym udało się ostatecznie zniszczyć cały zgniły system.  A na czele ich wszystkich Julia Roberts w pierwszej od czterech lat roli i Sean Penn. Premiera już 3 maja w CANAL+ online i CANAL+ Premium.


Polityczne intrygi, zdemoralizowana władza, rosnące w siłę media, małżeńskie dramaty, a to wszystko ubarwione klimatem lat 70-tych – to właśnie GASLIT w pełni. Serial twórców „Mr. Robot” skupia się na postaci Marthy Mitchell (Julia Roberts) - celebrytki i żony szefa kampanii wyborczej Nixona, Johna Mitchella (w tej roli Sean Penn, którego charakteryzacja trwała codziennie 3 i pół godziny!). Podczas kampanii reelekcyjnej prezydenta, Martha często występuje gościnnie w programach informacyjnych i rozrywkowych, a dodatkowo zdobi okładki najważniejszych magazynów w kraju. Widzowie cenią jej impulsywne i niecenzurowane wypowiedzi. Kiedy dochodzi do wycieku taśm Watergate, bohaterka nie zamierza milczeć, mimo że wszyscy wokół chcą ją uciszyć. Od tego momentu jej historia nabiera rozpędu, a wybory, których dokona, postawią na szali nie tylko jej reputację, ale również małżeństwo.

Serial będący jednocześnie politycznym thrillerem i absorbującym dramatem o konflikcie w związku, skupia się na niepokazywanej dotąd kobiecej perspektywie afery, która zmieniła polityczny system Ameryki. To wtedy nastąpił znaczny spadek zaufania do urzędu prezydenta i do amerykańskiego rządu, a media w następnych latach znacznie odważniej zaczęły śledzić poczynania tamtejszych polityków. Martha Mitchell była pierwszą osobą, która doprowadziła do ujawnienia tego skandalu. Pełne humoru i mrocznych intryg GASLIT urzeka widzów, niezależnie od tego, ile wiedzą na temat Watergate.

Historia jest pisana przez zwycięzców oraz bohaterów. Ta historia jest o przegranych, co myślę, że czyni ją znacznie bardziej interesującą" – mówi twórca i scenarzysta serialu, Robbie Pickering.

Wszyscy myślimy, że historia Watergate została opowiedziana już na wszelki możliwy sposób, jest jednak jeszcze tak dużo interesujących faktów, których nie znamy. W szczególności te o Marcie Mitchell. Jej historia to poruszająca tragedia o kobiecie, która została zmarginalizowana i zignorowana, a jej życie legło w gruzach, ponieważ poznała prawdę i starała się, żeby ludzie również o niej się dowiedzieli" – dodaje reżyser Matt Ross.

Twórcą nominowanego do czterech Emmy GASLIT jest Robbie Pickering („Mr. Robot, „Homecoming”), natomiast wszystkie odcinki wyreżyserował Matt Ross („Captain Fantastic”). W rolach głównych wystąpili laureaci Oscarów – Julia Roberts i Sean Penn, a partnerują im m.in. Dan Stevens („Downton Abbey”, „Legion”), Betty Gilpin („Polowanie”, „Glow”) i Shea Whigham („Zakazane imperium”, „Prawnik z Lincolna”). Serial jest oparty na popularnym amerykańskim podcaście „Slow Burn”.
Na widzów zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy o Watergate czeka również dokument „Watergate. Wielki skandal w Białym Domu”, który będzie mieć premierę tego samego dnia w CANAL+ online i w CANAL+ Premium.
Premiera pierwszego odcinka GASLIT 3 maja w CANAL+ online i w CANAL+ Premium.

Czytany 231 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 maj 2023 15:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama