cinema.pl Artykuły

czwartek, 27 kwiecień 2023 15:44

Historia RYSIA, KRÓLA PUSZCZY opowiedziana głosem Krystyny Czubówny

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ryś euroazjatycki to gatunek zagrożony wyginięciem. Wytępiony w XIX wieku zniknął z Europy Zachodniej. Powrócił do jej lasów 50 lat temu by ponownie żyć w swoim naturalnym środowisku. Laurent Geslin, światowej sławy fotograf dzikiej przyrody, spędził ponad 9 lat swojego życia na obserwacji tych tajemniczych i dzikich kotów.Efektem jego ciężkej pracy jest zrealizowany dokument „RYŚ. KRÓL PUSZCZY". Polskiej publiczności o życiu tych niezwykłych kotów, opowiadać będzie Krystyna Czubówna.

Ten dokument jest wyjątkowy pod wieloma względami. Nakręcił go światowej sławy fotograf Laurent Geslin, którego prace publikowane są w takich magazynach, jak „National Geographic", „Paris Match", „Le Figaro" czy „BBC Wildlife Magazine". "Ryś. Król puszczy" jest pierwszym filmem o życiu tych dzikich kotów.

Reżyser pierwszy raz spotkał rysia euroazjatyckiego w 2011 roku. Jak powiedział w jednym z wywiadów "Spotkanie z tymi niezwykłymi kotami w ich naturalnym środowisku, wywarło na mnie tak ogromne znaczenie, że nadal jest to jedna z najbardziej znaczących rzeczy w moim życiu. To była miłość od pierwszego spojrzenia". Geslin spędził na obserwacji rysi ponad 9 lat. Tak długie obcowanie z tymi dzikimi zwierzętami, pozwoliła zbudować mu niezwykłą historię, skupioną wokół rodziny rysi.

"Ryś. Król puszczy" to także fantasyczna podróż edukacyjna dla całych rodzin, opowiedziana głosem naczelnej polskiej lektorki filmów przyrodniczych - Krystyny Czubówny.
"Ryś. Król puszczy" to piękna, pełna zabawnych, choć i dramatycznych zwrotów akcji przygoda, w której centrum znajduje się rodzina rysiów. Jej życie wyznaczają zmieniające się pory roku, ale i coraz większa ingerencja człowieka w środowisko naturalne dzikich kotów.

Poznamy zwyczaje tych niezwykłych, dyskretnych zwierząt, będziemy świadkami tego, jak uczą młode technik łowieckich, ale i dowiemy się, jakie czyhają na nie niebezpieczeństwa. Podążając śladami bohaterów dokumentu, odkryjemy świat, który jest na wyciągnięcie ręki, ale jednocześnie pozostaje zupełnie nieznany.

To idealny film dla całej rodziny. "Ryś. Król puszczy" w kinach od 12 maja.

Czytany 305 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 kwiecień 2023 15:47

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama