cinema.pl Artykuły

wtorek, 25 kwiecień 2023 10:36

Kasia Sarnowska nominowana do Nagrody Female Voice

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Mastercard OFF CAMERA 2023. Kasia Sarnowska nominowana do Nagrody Female Voice za film „MIAŁO CIĘ NIE BYĆ"!

 

 

W czasie 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA po raz pierwszy zostanie przyznana Nagroda Female Voice. To wyróżnienie dla odważnych i wybitnych kobiet filmu, które ma na celu wspieranie ich w realizowaniu artystycznych projektów i zawodowych planów w mocno zmaskulinizowanym świecie kina. Wśród tegorocznych nominowanych do Nagrody Female Voice jest Katarzyna Sarnowska, producentka i scenarzystka filmu „Miało cię nie być", który swoją premierę będzie miał we wrześniu tego roku.

 

Siedemnastoletnia Mańka (Sonia Szyc) nieoczekiwanie wkracza do świata ojca (Borys Szyc), z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. Nie zamierza zabawić w nim długo, ale ten standardowo krzyżuje jej plany. Nie tylko odkrywa, że dziewczyna mierzy się z trudnym życiowo wyzwaniem, ale też, wbrew woli córki, postanawia jej pomóc. Co jednak czterdziestoletni mężczyzna może wiedzieć o rozterkach dorastającej nastolatki? Niewiele. Dlatego też wpada na pomysł, aby poszukać wsparcia i rady u byłych partnerek. Spotkania z barwną grupą „eks", wśród których znajdą się zarówno wojująca feministka jak i tancerka z nocnego klubu, staną się dla ojca i córki szansą na nowy początek. Finał ich wspólnych perypetii zaskoczy każdego.   

 

O filmie:

  • Gatunek: komedia, dramat
  • Produkcja: Polska 2023
  • Producent: Serce („Wszystkie Nasze Strachy")
  • Koproducenci: CANAL+, Grupa Kino Polska, Silesia Film oraz Mimikra
  • Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej
  • Reżyseria: Kuba Michalczuk („Teściowie") 
  • Scenariusz: Kasia Sarnowska („Wszystkie Nasze Strachy", „(Nie)znajomi", „Narzeczony na niby", „Chemia")
  • Obsada: Borys Szyc („Zimna wojna", „Wojna polsko-ruska", „Kryptonim Polska", serial „Król"), Sonia Szyc (debiut filmowy), Magdalena Cielecka („Pitbull. Niebezpieczne kobiety", serial „Chyłka"), Iza Kuna („Masz ci los!", „Teściowie", serial „Planeta Singli. Osiem historii"), Jan Peszek („Listy do M. 5", „Juliusz"), Anita Jańcia („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", „Chemia"), Anna Moskal („Planeta Singli", „Czarna owca"), Anna Mrozowska („Na chwilę, na zawsze", „Behawiorysta"), Tomek Czechowski (debiut filmowy), Maciej Bisiorek (debiut filmowy)
  • Data premiery: wrzesień 2023

 

 

 

O festiwalu:

 

Przed nami 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Przez te kilkanaście lat Festiwal zmieniał się i ewoluował, lecz zawsze, od samego początku pokazywał i komentował to, co dzieje się na świecie. Poruszał ważne, aktualne tematy i nie bał się iść pod prąd. Dzięki temu stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych tego typu imprez w Europie Środkowej. Trzon programu od lat, niezmiennie, wyznaczają dwa Konkursy: Główny „Wytyczanie Drogi" oraz Konkurs Polskich Filmów Fabularnych. W tym pierwszym, dziesięć debiutów lub drugich filmów reżyserów z całego świata walczy o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy w wysokości 25 000 dolarów. W Konkursie Polskim dziesięć najbardziej interesujących rodzimych produkcji ma szansę na Nagrodę Dominiki Kulczyk & dFlights – 100 000 PLN. Przyznawane są również nagrody dla Najlepszej Aktorki, Aktora oraz Mastercard Rising Star – za debiut. O wszystkich wspomnianych laurach decydują dwa gremia jurorskie złożone z wybitnych międzynarodowych twórców i ekspertów.

 

Czytany 353 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 kwiecień 2023 10:50

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama