cinema.pl Artykuły

czwartek, 13 kwiecień 2023 15:00

NOWY FABULARNY SERIAL HISTORYCZNY W ARTE.TV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Julia Navarro, jedna z najpopularniejszych współczesnych pisarek Półwyspu Iberyjskiego, nazywana jest hiszpańskim Danem Brownem. Sprzedała ponad 2,5 miliona książek na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach, Korei, Japonii czy Rosji.

 

Serial oparty o jeden z jej ostatnich tytułów „Powiedz mi, kim jestem” przenosi nas do Hiszpanii czasów Franco i… Warszawy z okresu II wojny światowej. Od piątku, 7 kwietnia widzowie ARTE.tv mogą oglądać serial za darmo na stronie ARTE.tv pod linkiem: https://www.arte.tv/pl/videos/RC-023566/powiedz-mi-kim-jestem/   

Hiszpański serial historyczny „Powiedz mi, kim jestem” (org. „Dime quién soy”) powstał w oparciu o powieść Julii Navarro pod tym samym tytułem. Przedstawia on losy Amelii Garayoa, dziewczyny z zamożnego domu, która zostaje wciągnięta w wir historii i nieoczekiwanie dla siebie samej staje się częścią międzynarodowej siatki szpiegowskiej. Ten trzymający w napięciu thriller z elementami romansu opowiada nie tylko o Hiszpanii w latach 30. XX wieku – jego akcja obejmuje hiszpańską wojnę domową, II wojnę światową oraz zimną wojnę. Widzowie, podążając za główną bohaterką, odwiedzą Buenos Aires, Moskwę, Berlin, Rzym, Ateny czy Warszawę, w której Amelia będzie współpracowała z polską organizacją podziemną, zostanie aresztowana przez Gestapo i trafi na Pawiak. To serial pełen intryg, romansów i przygód rodem z filmów o Jamesie Bondzie.

Zacznijmy jednak od początku. Dzięki książce, którą otrzymuje w swoim małym wydawnictwie, Javier pozna burzliwą biografię Amelii Garayoa, kobiety, która poruszona ideałami, porzuca swoje dotychczasowe życie, by walczyć o wolność. Na swojej drodze spotyka czterech mężczyzn, którzy naznaczają jej życie: Santiago, Pierre’a, Alberta i Maxa. To za ich sprawą Amelia zostanie wciągnięta w najistotniejsze wydarzenia historii XX wieku: od powstania Franco do wyzwolenia Berlina, poprzez komunistyczne represje w stalinowskiej Rosji, barbarzyństwo warszawskiego getta, Rzym ostatnich lat Duce czy upadek nazistowskich Niemiec. Jest to historia Europy XX wieku, uosobiona w kobiecie, która przez całe życie płaciła wysoką ceny za swoje ideały.

Serial „Powiedz mi, kim jestem” został wyreżyserowany przez Eduarda Cortésa, a scenariusz napisał Piti Español. Irene Escolar, która gra główną rolę kobiecą, otrzymała w 2016 roku nagrodę dla najlepszej aktorki podczas Goya Awards. Na swoim koncie ma 17 ról filmowych, zagrała m.in. u boku Penelope Cruz i Antonio Banderasa w filmie „Boscy”.

Czytany 250 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 kwiecień 2023 15:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama