cinema.pl Artykuły

piątek, 24 marzec 2023 19:56

Partnerem dystrybucji filmu „Prawdziwe życie aniołów” jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Partnerem dystrybucji filmu „Prawdziwe życie aniołów" jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Tylko w kinach od 14 kwietnia.Stowarzyszenie Kin Studyjnych objęło patronatem film „Prawdziwe życie aniołów", co nadaje mu status filmu studyjnego. Najnowsze dzieło w reżyserii Artura W. Barona jest inspirowane prawdziwą historią Krzysztofa Globisza, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, który w 2014 roku przeszedł rozległy udar. Dziś wraca do zdrowia, przed kamerę i do teatru. Jego osobisty udział w filmie jest wydarzeniem niezwykłym i wyjątkowym - prawdopodobnie po raz pierwszy w historii kina aktor po udarze, cierpiący na afazję i paraliż, wciela się w główną rolę. W „Prawdziwym życiu aniołów" wystąpili także m.in. Kinga Preis oraz Jerzy Trela, a gościnnie na ekranie pojawiła się Anna Dymna.

Krzysztof jest wciąż tym samym, absolutnie świadomym i rozumiejącym cały proces twórczy aktorem, będącym w stanie stworzyć bardzo ciekawą i oryginalną kreację samego siebie. A jego historia, poprzez swoją autentyczność, wiarygodność i swój pokrzepiający charakter, dla wielu ludzi, nie tylko tych na zakręcie, może stać się źródłem siły i znakiem nadziei. I dlatego warto ją opowiedzieć, mówi reżyser, Artur W. Baron, twórca takich filmów, jak „Anioł w Krakowie" i „Zakochany anioł".

Opis filmu:

Znany i ceniony aktor Adam (w tej roli Krzysztof Globisz), przechodzi nagły i rozległy udar. Traci zdrowie i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie - mowę.  Pomimo niedającej nadziei diagnozy Agnieszka - żona Adama (Kinga Preis) z uporem i determinacją walczy o jego powrót do zdrowia i na scenę.  Czy rodzina i przyjaciele zmotywują Adama by podjął wyzwanie i wydostał się z krainy między jawą, a snem, do której trafił w czasie choroby? Czy Adam wyjdzie z afazji i wróci do swojego życia przed udarem, kiedy był cenionym aktorem i uwielbianym przez studentów pedagogiem? Co tak naprawdę okaże się najważniejsze?

 

Informacje o filmie:

    Obsada: Krzysztof Globisz, Kinga Preis, Jerzy Trela, Anna Tomaszewska, Michał Majnicz, Olga Więcek, Juliusz Chrząstowski, ze specjalnym udziałem Anny Dymnej
    Scenariusz i reżyseria: Artur W. Baron
    Zdjęcia: Adam Sikora
    Montaż: Aleksandra Idzikowska
    Scenografia: Justyna Łagowska, Natalia Horak
    Kostiumy: Julia Jarża-Brataniec, Zofia Bebej
    Muzyka: Michał Sarapata, Mateusz Sarapata
    Dźwięk: Bartłomiej Bogacki, Michał Fojcik
    Producent kreatywny: Witold Bereś
    Dystrybucja: KINO ŚWIAT
    Producentka: Aneta Zagórska
    Produkcja: Film Kraków Spółka z o. o.

Czytany 252 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 marzec 2023 20:06

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama