cinema.pl Artykuły

środa, 15 marzec 2023 12:09

Film, po którym chce się żyć!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Film, po którym chce się żyć! Prezentujemy plakat „Prawdziwego życia aniołów" z Krzysztofem Globiszem i Kingą Preis w rolach głównych. Tylko w kinach od 14 kwietnia!„Prawdziwe życie aniołów" to film fabularny inspirowany prawdziwą historią Krzysztofa Globisza, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, który w 2014 roku przeszedł rozległy udar. Dziś wraca do zdrowia, przed kamerę i do teatru. Jego osobisty udział w filmie jest wydarzeniem niezwykłym i wyjątkowym - prawdopodobnie po raz pierwszy w historii kina aktor po udarze, cierpiący na afazję i paraliż, wciela się w główną rolę. U boku cenionego aktora wystąpili m.in. Kinga Preis oraz Jerzy Trela, a gościnnie na ekranie pojawiła się Anna Dymna.

Krzysztof jest wciąż tym samym, absolutnie świadomym i rozumiejącym cały proces twórczy aktorem, będącym w stanie stworzyć bardzo ciekawą i oryginalną kreację samego siebie. A jego historia, poprzez swoją autentyczność, wiarygodność i swój pokrzepiający charakter, dla wielu ludzi, nie tylko tych na zakręcie, może stać się źródłem siły i znakiem nadziei. I dlatego warto ją opowiedzieć, mówi reżyser, Artur W. Baron, twórca takich filmów, jak „Anioł w Krakowie" i „Zakochany anioł".

 

Opis filmu:

Znany i ceniony aktor Adam (w tej roli Krzysztof Globisz), przechodzi nagły i rozległy udar. Traci zdrowie i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie - mowę.  Pomimo niedającej nadziei diagnozy Agnieszka - żona Adama (Kinga Preis) z uporem i determinacją walczy o jego powrót do zdrowia i na scenę.  Czy rodzina i przyjaciele zmotywują Adama by podjął wyzwanie i wydostał się z krainy między jawą, a snem, do której trafił w czasie choroby? Czy Adam wyjdzie z afazji i wróci do swojego życia przed udarem, kiedy był cenionym aktorem i uwielbianym przez studentów pedagogiem? Co tak naprawdę okaże się najważniejsze?

 

Informacje o filmie:

    Obsada: Krzysztof Globisz, Kinga Preis, Jerzy Trela, Anna Tomaszewska, Michał Majnicz, Olga Więcek, Juliusz Chrząstowski, ze specjalnym udziałem Anny Dymnej
    Scenariusz i reżyseria: Artur W. Baron
    Zdjęcia: Adam Sikora
    Montaż: Aleksandra Idzikowska
    Scenografia: Justyna Łagowska, Natalia Horak
    Kostiumy: Julia Jarża-Brataniec, Zofia Bebej
    Muzyka: Michał Sarapata, Mateusz Sarapata
    Dźwięk: Bartłomiej Bogacki, Michał Fojcik
    Producent kreatywny: Witold Bereś
    Dystrybucja: KINO ŚWIAT
    Producentka: Aneta Zagórska
    Produkcja: Film Kraków Spółka z o. o

Czytany 238 razy Ostatnio zmieniany środa, 15 marzec 2023 12:22

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama