cinema.pl Artykuły

wtorek, 14 marzec 2023 15:55

Urzekającej opowieści o „everymenach”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

ZOBACZ ZWIASTUN filmu „BLISCY", urzekającej opowieści o „everymenach" i ich poważnych problemach. Tylko w kinach od 19 MAJA 2023 ROKU.Jeśli nie potrafimy szczerze rozmawiać ze swoimi bliskimi, nic w życiu nie będzie miało sensu. „BLISCY" są drugim pełnometrażowym filmem Grzegorza Jaroszuka, reżysera zaskakującego serialu Netflixa „Pewnego razu na krajowej jedynce" oraz wyjątkowego debiutu „Kebab i Horoskop", który zdążył już zasłynąć jako twórca osobny, z dużym wyczuciem posługujący się tak ryzykownymi środkami jak absurd i groteska. „BLISCY" to urzekająca i nietuzinkowa opowieść o „everymenach" i ich poważnych problemach. To jednocześnie mix gatunków: kryminału, komedii i dramatu.

W obsadzie filmu znaleźli się: Olaf Lubaszenko („Kobiety mafii"), Adam Bobik („Minuta ciszy"), Izabela Gwizdak („Diagnoza"), Piotr Żurawski („Chyłka") i Piotr Trojan („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", „Johnny"). Film został wyprodukowany przez firmę MD4, która w swoim łamiącym schematy portfolio ma takie obrazy jak: „Baby Blues" Katarzyny Rosłaniec, „W imię..." Małgorzaty Szumowskiej i „Fuga" Agnieszki Smoczyńskiej.

Ojciec (Olaf Lubaszenko) z dwójką swoich dorosłych dzieci (Izabela Gwizdak, Adam Bobik) poszukują matki, która pewnego dnia bez słowa wyjaśnienia odchodzi od męża. Jej zniknięcie jest impulsem do odpowiedzi na pytanie co to znaczy być dla kogoś kimś bliskim. Ojciec wraz z synem i córką udają się w podróż po zawiłym i tajemniczym świecie osiedla, odkrywając tropy, które tylko pozornie się łączą. Po drodze spotykają sąsiadów, których opowieści ujawniają zupełnie nieznany obraz matki. Podążają coraz dziwniejszymi ścieżkami, by w końcu odkryć zaskakującą prawdę. Rozdarty między groteską, a realizmem film „Bliscy" to portret bohaterów, którzy konfrontowani ze sobą, starają się uporządkować łączące ich relacje. To film, który czasem w subtelny i zabawny sposób, a czasem dojmująco i bezpośrednio zadaje pytania, na które nie ma prostych odpowiedzi i na które odpowiedzieć sobie musi każdy z nas.

https://www.youtube.com/watch?v=9XZ38WBN8S0

Gatunek: komediodramat

Produkcja: Polska, Czechy 2021

Reżyseria i scenariusz: Grzegorz Jaroszuk („Pewnego razu na krajowej jedynce", „Kebab i Horoskop", „BrzydUla 2")

Obsada: Olaf Lubaszenko („W lesie dziś nie zaśnie nikt", „Futro z misia", „Kobiety mafii"), Adam Bobik („The Office PL", „Minuta ciszy", „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją"), Izabela Gwizdak („Diagnoza", „Druga szansa"), Piotr Żurawski („Chyłka", „Kamper", „Król"), Piotr Trojan („Johnny", „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy")

Premiera filmu: 19 maja 2023

Czytany 161 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 marzec 2023 16:00

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama