cinema.pl Artykuły

wtorek, 14 marzec 2023 15:39

Szalona brawurowa komedia i parada absurdalnych sytuacji i dialogów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Informacja o ekranizacji bestsellerowej powieści Malcolma XD wzbudziła ogromne zainteresowanie, ale i oczekiwania. Po wielu miesiącach nadchodzi moment, w którym przekonamy się, jaki efekt przyniosła współpraca autora jednej z najzabawniejszych współczesnych satyr na polskie przywary narodowe z trzykrotnym laureatem Złotych Lwów, reżyserem Łukaszem Kośmickim. Więcej o serialowym humorze przekraczającym wszelkie granice można się dowiedzieć od samych twórców w specjalnym materiale wideo. Premiera dwóch pierwszych odcinków EMIGRACJI XD już 17 marca w CANAL+ online i CANAL+ PREMIUM!


CO PRZYSTANEK TO ODJAZD - to hasło zapowiada prawdziwą serialową przygodę. Czego zatem możemy spodziewać się po EMIGRACJI XD? Kina drogi? Z pewnością, w końcu główni bohaterowie w swej emigracyjnej wyprawie przemierzają kawał Europy. Komedii omyłek, absurdów, zabawnych zwrotów akcji? Niewątpliwie, tych z całą pewnością nie zabraknie. Od wydarzeń z pierwszego odcinka, stojących u progu decyzji bohaterów o wyjeździe, przez podróż kamperem, liczne nietypowe dorywcze zajęcia, po całą plejadę barwnych i nietuzinkowych postaci. Bo sami Malcolm i Stomil to dopiero początek istnej galerii freaków, jaką Malcolm XD sportretował w swej bestsellerowej powieści, a twórcy serialu dzięki fantastycznym aktorom przenieśli ją na ekran.
Jednak, w tym malowniczym opisie fabuły nie można zapominać, że wydarzenia przedstawione w EMIGRACJI XD są nie tylko satyrą na nasze narodowe przywary, ale również nieco krzywym zwierciadłem realiów życia Polaków za granicą.

Kiedy już opadnie pierwszy śmiech i widz zastanowi się trochę głębiej nad tym, co obejrzał, zauważy, że ta historia nie jest tylko i wyłącznie komediowa. I to jest moim zdaniem duża siła tego tekstu

mówi Michał Czernecki wcielający się w Pana Zbyszka.  
Książka została napisana na podstawie prawdziwych doświadczeń autora, a opisane w niej postacie inspirowane były osobami, które rzeczywiście poznał podczas zarobkowego wyjazdu. EMIGRACJA XD to również, a może przede wszystkim, portret całego emigracyjnego pokolenia, a tym samym wielu trudności i problemów rzeszy Polaków, którzy swego czasu masowo wręcz nawiedzali Wielką Brytanię w poszukiwaniu pracy. W tym kontekście humor EMIGRACJI XD nabiera znamion komedii w nieco czarnym wydaniu, a dodatkowo trafia do kilku różnych pokoleń – zarówno boomersów, millenialsów, jak i generacji Z, która o wyjeździe na obczyznę dopiero myśli.

Pisząc książkę, moim głównym celem było to, by bawiła. W serialu historia nabiera w niektórych momentach ciężaru dramatycznego

mówi autor książki i współscenarzysta serialu Malcolm XD.

Myślę, że możemy to nazwać czarną komedią, ale też bardzo na poważnie traktujemy niektóre podjęte w serialu problemy. Z drugiej strony całość jest pokazana w krzywym zwierciadle i z przymrużeniem oka, dlatego myślę, że efekt finalny będzie dla wielu widzów zaskakujący

dodaje Tomasz Włosok, odtwórca głównej roli.
W ekranizacji powieści EMIGRACJA XD w głównych bohaterów, Malcolma i Stomila, wcielili się Tomasz Włosok i Michał Balicki. Obok nich na ekranie pojawią się również: Paulina Gałązka, Adam Bobik, Piotr Trojan, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Zieliński, Agnieszka Suchora, Michał Czernecki, Debbie Arnold, Mikołaj Chroboczek i Marcin Miodek. Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki (KLANGOR), który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka (THE OFFICE PL).
CANAL+ online to tysiące seriali i filmów na życzenie oraz informacje i sport na żywo. Dzięki specjalnemu programowi poleceń PODAJ DALEJ, można otrzymać tańszy dostęp do serwisu streamingowego. Wystarczy polecić serwis swoim znajomym, wykorzystując indywidualny kod polecający. Za jedno polecenie można otrzymać aż 15 zł rabatu na subskrypcję w kolejnym miesiącu, a osoba, której polecono serwis, od razu zapłaci o 15 zł mniej za pierwszy miesiąc korzystania z CANAL+ online.
Za dostęp do oferty serwisu można płacić wygodnie w miesięcznym modelu subskrypcyjnym i bez długoterminowej umowy, korzystać na wielu urządzeniach i odtwarzać treści w trzech streamach jednocześnie. Z CANAL+ online można obecnie korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, dekoder CANAL+ BOX 4K, aplikację w telewizorze z systemem Android TV, Samsung Smart TV i LG WebOS oraz przystawki Android TV i Apple TV.

Czytany 322 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 marzec 2023 15:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama