cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 13 marzec 2023 13:08

Niewiarygodna historia z Pattonem Oswaldem

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ta niewiarygodna historia z Pattonem Oswaldem w roli głównej, wydarzyła się naprawdę. "I love my dad" jest niezwykle interesującym głosem amerykańskiego niezależnego kina. Film podbił m.in. serca widzów na prestiżowym festiwalu SXSW w USA gdzie zdobył nagrodę jury oraz publiczności.Film Jamesa Morosiniego, w którym zresztą sam wciela się w rolę Franklina jest pełną empatii opowieścią o życiowych wrażliwcach. Ujęta w formułę komediodramatu historia w subtelny sposób eksploruje temat międzyludzkich relacji, potrzeby komunikacji, wywołując zarówno uśmiech, jak i wzruszenie.       

Gdy Franklin zrywa wszelkie kontakty z ojcem, zdesperowany starszy z mężczyzn nie może się z tym pogodzić. Posunie się do fortelu, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w życiu wrażliwego, nieco samotnego chłopaka.  

Z pomocą nieoczekiwanie przyjdzie mu technologia. Nie widząc innej możliwości, Chuck wymyśla fałszywe konto w mediach społecznościowych, by mieć swojego syna na oku. Podszywa się pod atrakcyjną kelnerkę i nawiązuje z chłopakiem nić porozumienia.

Sytuacja jednak komplikuje się z chwilą, gdy zauroczony dziewczyną Franklin za wszelką cenę będzie chciał się spotkać. To moment, w którym do starszego z bohaterów zaczyna dochodzić, że mając dobre intencje i chcąc jedynie pomóc, może tak naprawdę zaszkodzić.     

James Morosini urodził się w 1990 w Tampa Bay na Florydzie. Amerykański aktor, scenarzysta i reżyser od ponad dziesięciu lat regularnie pojawia się w mniejszych lub większych rolach w serialach telewizyjnych (m.in. „American Horror Story", „The Sex Lives of College Girls").

Jako reżyser w pełnym metrażu zadebiutował w 2018 roku filmem „Threesomething". Sporym sukcesem okazała się jego kolejna fabuła, zrealizowana według nagrodzonego scenariusza, opartego na własnych doświadczeniach „I Love My Dad", która miała premierę na prestiżowym amerykańskim festiwalu SXSW, zwracając na siebie uwagę nie tylko publiczności, ale i jury.   

"I love my dad" wejdzie do polskich kin już 17 marca.

https://www.youtube.com/watch?v=w_gytBGwHCA&t=8s

Czytany 222 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 marzec 2023 13:14

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama