cinema.pl Artykuły

sobota, 11 marzec 2023 18:57

„Zadra” – podwójna premiera

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Do muzycznych serwisów streamingowych trafiła dziś cała ścieżka dźwiękowa z filmu „Zadra”, którą skomponował Przemysław „1988” Jankowiak, laureat tegorocznych Paszportów Polityki. Publikację soundtracku poprzedziły premiery singli „Feniks”, „Sen” oraz „Samochody”, z rapem w wykonaniu Magdaleny Wieczorek, odtwórczyni głównej roli w filmie, który również dziś trafia na ekrany kin w całej Polsce.Płyta zawiera dziesięć utworów. Za muzykę odpowiada niedawny laureat Olśnień Onetu oraz Paszportów Polityki - Przemysław „1988” Jankowiak. Autorem tekstów jest Żyto (Michał Żytniak), który współpracował w przeszłości z wytwórniami Prosto oraz Asfalt Records. Utwory wykonują natomiast bohaterowie filmu – Zadra i Motyl, w których na ekranie wcielają się Magdalena Wieczorek oraz Jakub Gierszał. Poznajcie autorów soundtracku „Zadry”:

Zadra (postać fikcyjna) - właściwie Sandra Kwiecik – pochodząca z Warszawy, debiutująca raperka. Karierę zaczynała jako hypemenka Motyla, dziś jako niezależna autorka wypuszcza swój pierwszy solowy album „Zadra”. Na co dzień Sandra wydaje się być zwykłą nastolatką, jednak kiedy wychodzi na scenę, zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym może porwać tłumy. Muzyka Zadry łączy w sobie elementy tradycyjnego rapu z popem. Surowe nuty poprzeplatane są dźwiękami autotune’a, co nadaje muzyce świeżości i nowoczesnego brzmienia. Na płycie usłyszymy tradycyjne rapowe wykonania, ale też lżejsze dla ucha, bardziej romantyczne kawałki.

1988 (Przemysław Jankowiak) - pochodzący ze Szczecina, związany z Gdynią muzyk, producent muzyczny, kompozytor i artysta wizualny. Znany m.in. z zespołu Syny („Orient”, „Sen”), współpracy z Włodim (W/88) oraz z solowej działalności („Gruda”, „Ring The Alarm”). Od 2020 roku związany z wytwórnią Def Jam Recordings Poland. Na płytę producencką „Ruleta” (2022 r.) zaprosił ponad trzydziestu artystów i artystki z okolic rapu, popu i muzyki eksperymentalnej. Wyprodukował również najnowszy album Brodki pt. „Sadza”. Podwójnie nominowany, a za 2022 laureat nagrody Paszporty Polityki w kat. Muzyka Popularna. Tworzy w obrębie hip-hopu, muzyki elektronicznej, basowej - nie trzymając się sztywno ich ram. Wypracował indywidualny, rozpoznawalny styl, który coraz śmielej przemyca w rejony mainstreamu, jednocześnie wciąż tworząc na swoich zasadach.

Żyto (Michał Żytniak) - artysta i muzyk pochodzący z Częstochowy, który mieszka i tworzy w Warszawie. Syn malarza, Andrzeja Żytniaka. Karierę muzyczną rozpoczął od rapu w 2012 roku. W 2015 roku rozpoczął studia na kierunku grafika warsztatowa na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (dziś Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy), kierunek grafika warsztatowa. W jego twórczości dominują tematy odnoszące się do współczesności, inspirowane życiem miejskim i mediami społecznościowymi. Całość jest ujęta w charakterystycznej i kolorystycznej formie satyry.

„Zadra” została wyprodukowana przez TFP na zlecenie Telewizji Polsat, Cyfrowego Polsatu oraz Polkomtela. Za wprowadzenie filmu do kin odpowiada Dystrybucja Mówi Serwis.

Film trafił do kin w całej Polsce 10 marca

Czytany 181 razy Ostatnio zmieniany sobota, 11 marzec 2023 19:10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama