cinema.pl Artykuły

czwartek, 09 marzec 2023 12:50

„Ennio” najlepszym filmem europejskim!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Podczas 25. Jubileuszowej gali Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2023 statuetka dla NAJLEPSZEGO FILMU EUROPEJSKIEGO powędrowała do „Ennio” w reżyserii Giuseppe Tornatore. Statuetkę odebrała Anna Skonieczna, Dyrektorka Zarządzająca Best Filmu, polskiego dystrybutora filmu.Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem.

„Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.

„Ennio” to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. To głębokie filmowe doznanie pod batutą Mistrza!

Czytany 257 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 marzec 2023 12:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama