cinema.pl Artykuły

środa, 08 marzec 2023 13:27

Nowe wydanie bestsellerowej książki Wojciecha Chmielarza, już od dziś w księgarniach!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter
„Wyrwa”z filmową okładką już na półkach księgarni! Ekranizacja bestsellerowej książki Wojciecha Chmielarza od17 marca tylko w kinach!

„Wyrwa” to thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza, autora znakomicie przyjętej "Rany" i zekranizowanego przez Canal+ "Żmijowiska". Powieść pisarza została nominowana do prestiżowej nagrody Książka Roku 2020 portalu Lubimy czytać.pl.Wraz z nowym wydaniem książki „Wyrwa”już 17 marca w kinach odbędzie się premiera najnowszej produkcji Canal+ z Tomaszem Kotem, Karoliną Gruszką i Grzegorzem Damięckim w reżyserii nominowanego do Oscara Bartosza Konopki, twórcy seriali "W głębi lasu" i "Skazana".

Miałem okazję być konsultantem scenariusza i jestem bardzo zadowolony z efektu pracy Marcina Ciastonia. Zauważył on takie rozwiązania fabularne, których ja bym nie dostrzegł. Mogę jednak zapewnić, że jest to wierna adaptacja mojej książki. Trzeba ją było dostosować do formatu kinowego i Marcin zrobił to fantastycznie. Widzowie mogą spodziewać się thrillera, w którym aż kipi od emocji.
Są wspaniali aktorzy, którzymam nadziejęzagrają tutaj role życia. Jest napięcie, mrok, trochę strachu. To będzie historia, która zostawiw was ślad.Wojciech Chmielarz, autor książki
Wojciech Chmielarz(ur. 1984)autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019), wielokrotnie nominowany do tej nagrody. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz(2012),Farma lalek(2013),Przejęcie(2014),Osiedle marzeń(2016),Cienie(2018),Długa noc(2022), cyklu gliwickiego:Wampir(2015),Zombie(2017) iWilkołak(2021), postapokaliptycznej powieściKrólowa Głodu(2022) oraz thrillera psychologicznegoŻmijowisko(2018), za który otrzymał nagrodę Złoty Pocisk i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminału. Po nim ukazały się kolejne thrilleryRana(2019) iWyrwa(2020) oraz powieści sensacyjne:Prosta sprawa”(2020) iDług honorowy(2021).Dług honorowyzostał nagrodzony Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminału oraz Nagrodą Złoty Pocisk Czytelników.Dwie jego powieściŻmijowisko”iWyrwa”zostały zekranizowane. Mieszka z rodziną w Warszawie.


Gatunek: thriller/kryminał

Produkcja: Polska 2022

Producent: CANAL+

Producent wykonawczy: Wiernik PRO

Reżyseria:Bartosz Konopka(„Skazana”, „W głębi lasu”, „Lęk wysokości”)

Scenariusz:Marcin Ciastoń(„Hiacynt”, „Wojenne dziewczyny”, „W rytmie serca”)

Obsada:Tomasz Kot(„Zimna wojna”, „Bogowie”, „(Nie)znajomi”),Karolina Gruszka(„Szczęście świata”, „Maria Skłodowska-Curie”),Grzegorz Damięcki(„W głębi lasu”, „Podatek od miłości”),Olga Bołądź(„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Kobiety mafii”),Maria Pakulnis(„Planeta Singli 3”, „Porady na zdrady”),Marta Stalmierska(„Apokawixa", „Johnny”),Magdalena Schejbal(„Szpilki na Giewoncie”, „7 rzeczy, których nie musicie wiedzieć o facetach, „Nie kłam, kochanie”),Roman Gancarczyk(„Planeta Singli. Osiem historii”, „W głębi lasu”),Konrad Eleryk(„Furioza”, „Klangor”)

Opis:

Tajemniczy wypadek samochodowy zmienia całkowicie życie Maćka (Tomasz Kot). W zdarzeniu ginie jego żona Janina (Karolina Gruszka). Najprawdopodobniej kobieta popełniła samobójstwo. Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadkudoszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała, że jedzie na delegację do Krakowa. Pomyliła się? A może kłamała? Zrozpaczony mężczyzna wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę jej śmierci. Wkrótce trafia na trop niejakiego Wojnara (Grzegorz Damięcki)aktora, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Od tego momentu pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę. Maciej dochodzi do wniosku, że być może w ogóle nie znał kobiety, którą poślubił...
Premiera:17 marca 2023roku

 

Czytany 398 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 marzec 2023 13:38

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama