cinema.pl Artykuły

wtorek, 07 marzec 2023 17:55

Piotr Adamczyk w brytyjskiej produkcji

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Znakomity polski aktor, laureat wielu nagród telewizyjnych i filmowych - Piotr Adamczyk zabierze nas w podróż do Londynu - jako odtwórca głównej roli w nowym romansie brytyjskiej produkcji. Już od 24 marca w polskich kinach zobaczymy „Miłość po angielsku" -  to wyjątkowo wciągająca, rozgrzewająca serce historia miłosna z dozą komedii, dramatu oraz licznymi zwrotami akcji. Cały film zrealizowano w Londynie.

 

Opowiada historię dwójki ludzi Emily (Natalia Tena) oraz zabawnie uroczego 42 - letniego Polaka Stefana (Piotr Adamczyk) mieszkającego i pracującego od lat w angielskim pubie. Para zakochała się w sobie 15 lat wcześniej jednak nie od razu pisany był im przysłowiowy „happy ending". Po latach, zaskakującym zrządzeniem losu, bogatsi o bagaż życiowych doświadczeń, spotykają się na londyńskim lotnisku. Ich uczucia budzą się powoli, na nowo, jak z głębokiego snu.

W filmie reżyser Ben Hecking również wplata historie najbliższych Stefanowi i Emily osób, ich tematem również jest miłość. Wątki te poznajemy jedynie we fragmentach, mogąc swobodnie dopisać sobie w wyobraźni resztę opowieści. Historie toczą się lekko i przyjemnie, wzbogacone zabawnymi dialogami oraz znakomitą grą aktorską. Widzimy losy ich przyjaciół, w tej historii każda z postaci ma swoje miejsce: Whale (Nathaniel Parker), Claire (Deborah Findlay) Kate (Moyo Aande) czy Kaleb (Waj Ali). Fabuła gładko się toczy. Historia jest urocza, zabawna i lekka.

https://www.youtube.com/watch?v=LPYUynDHrwo

Reżyseria: Ben Hecking

Gatunek: fabularny, romans

Produkcja: Wielka Brytania, 2022

Czas trwania: 90 min

Premiera (Polska): 24.03.2023

W rolach głównych:
Piotr Adamczyk odnoszący znaczące sukcesy w Hollywood - („Listy do M. 5", „For All Mankind", „Night Sky") w roli Stefana
oraz Natalia Tena („Harry Poter i Zakon Feniksa", „Game of Thrones", „Black Mirror") grająca Emily!

Czytany 313 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 marzec 2023 17:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama