cinema.pl Artykuły

piątek, 24 luty 2023 17:16

Miłość, zdrada i kryminalna intryga. Poznajcie głównych bohaterów WYRWY.

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Miłość, zdrada i kryminalna intryga. Poznajcie głównych bohaterów „Wyrwy”, filmowej adaptacji książki Wojciecha Chmielarza. Tylko w kinach od 17 marca.Maciek (Tomasz Kot) jest pracownikiem dużej warszawskiej korporacji. Choć życie mężczyzny wydaje się poukładane, jego małżeństwo z Janiną od pewnego czasu nie układa się najlepiej. Nagła wiadomość o wypadku samochodowym, w którym ginie kobieta, spada na niego i na dwójkę ich dzieci jak grom z jasnego nieba. Janina miała wyjechać w podróż służbową do Krakowa, jednak jej ciało zostaje znalezione pod Mrągowem. Kłamała? Zrozpaczony mężczyzna na własną rękę podejmuje śledztwo, by odkryć prawdę o tajemniczej śmierci swojej żony.
 

Janina (Karolina Gruszka) jest dziennikarką, kochającą mamą dwóch dziewczynek i żoną Maćka. Nic nie zapowiada, że wkrótce życie rodziny wywróci się do góry nogami. Janina ginie w tajemniczym wypadku samochodowym, a śledczy podejrzewają, że kobieta popełniła samobójstwo. W trakcie śledztwa, prowadzonego przez jej męża i kochanka, okazuje się, że ukrywała przed bliskimi wiele mrocznych tajemnic.

Osobiste śledztwo Maćka doprowadza do spotkania z Wojnarem (Grzegorz Damięcki), znanym aktorem, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Maciek i Wojnar są swoimi absolutnymi przeciwieństwami. Nienawidzą się, ale jednoczą się przez wspólną tragedię.

 
Gatunek: thriller/kryminał

Produkcja: Polska 2022

Producent: CANAL+

Producent wykonawczy: Wiernik PRO

Reżyseria: Bartosz Konopka („Skazana”, „W głębi lasu”, „Lęk wysokości”)

Scenariusz: Marcin Ciastoń („Hiacynt”, „Wojenne dziewczyny”, „W rytmie serca”)

Obsada: Tomasz Kot („Zimna wojna”, „Bogowie”, „(Nie)znajomi”), Karolina Gruszka („Szczęście świata”, „Maria Skłodowska-Curie”), Grzegorz Damięcki („W głębi lasu”, „Podatek od miłości”), Olga Bołądź („Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Kobiety mafii”), Maria Pakulnis („Planeta Singli 3”, „Porady na zdrady”), Marta Stalmierska („Apokawixa", „Johnny”), Magdalena Schejbal („Szpilki na Giewoncie”, „7 rzeczy, których nie musicie wiedzieć o facetach”, „Nie kłam, kochanie”), Roman Gancarczyk („Planeta Singli. Osiem historii”, „W głębi lasu”), Konrad Eleryk („Furioza”, „Klangor”)

Opis: Tajemniczy wypadek samochodowy zmienia całkowicie życie Maćka (Tomasz Kot). W zdarzeniu ginie jego żona Janina (Karolina Gruszka). Najprawdopodobniej kobieta popełniła samobójstwo. Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała, że jedzie na delegację do Krakowa. Pomyliła się? A może kłamała? Zrozpaczony mężczyzna wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę jej śmierci. Wkrótce trafia na trop niejakiego Wojnara (Grzegorz Damięcki) – aktora, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Od tego momentu pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę. Maciej dochodzi do wniosku, że być może w ogóle nie znał kobiety, którą poślubił…

Premiera: 17 marca 2023 roku

Czytany 339 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 luty 2023 17:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama