cinema.pl Artykuły

piątek, 24 luty 2023 17:09

Premiera serialu „Wotum nieufności” według bestsellerowej powieści Remigiusza Mroza

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Wotum nieufności" to serial z gatunku political-fiction. Łączy w sobie dynamiczną  i wciągającą fabułę oraz kryminalno-polityczną zagadkę. Serial ukazuje bezwzględny, brutalny i często niesprawiedliwy świat polityki. Codzienność przesycona jest intrygami, a  w walce o władzę nie ma żadnych reguł. Liczy się zwycięstwo. Głównymi bohaterami serialu są posłowie przeciwnych frakcji – Patryk Hauer (Antoni Pawlicki)  oraz Daria Seyda (Katarzyna Dąbrowska).Po rezygnacji prezydenta RP Marszałek Sejmu Daria Seyda ma nadzieję, że zajmie jego miejsce. Głównym przeciwnikiem Darii w walce o prezydenturę zostaje Patryk Hauer – wschodząca gwiazda prawicy. Dba o swój wizerunek w mediach i o swoją pozycję w partii. We wszelkich poczynaniach zawodowych wspiera go żona Milena (Zofia Wichłacz). Podczas prac komisji śledczej Hauer odkrywa polityczny spisek, sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy. Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy ten sam cel – odkryć i ujawnić, kto stoi za spiskiem.

Reżyserem serialu jest Łukasz Palkowski („Behawiorysta", „Belfer", „Chyłka", „Bogowie"). Za scenariusz odpowiadają Wiktor Piątkowski („Wataha", „Just Push Abuba", „Gliniarze", „Wojenne Dziewczyny") i Joanna Kozłowska. Zdjęcia zrealizował Mateusz Wichłacz („When The Trees Fall", „Chyłka", „Skazane"), a produkcją zajęło się studio się PCP Films sp. z o.o. Autorem muzyki do serialu jest Bartosz Chajdecki.

W obsadzie znaleźli się m.in.: Antoni Pawlicki, Katarzyna Dąbrowska, Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Anna Mrozowska, Dorota Kolak, Anna Próchniak, Olgierd Łukaszewicz, Józef Pawłowski, Cezary Łukaszewicz, Grzegorz Małecki, Piotr Głowacki.

„Wotum nieufności" od 27 lutego, w każdy poniedziałek, o godz. 21:00 w Telewizji POLSAT.

Czytany 322 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 luty 2023 17:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama