cinema.pl Artykuły

piątek, 17 luty 2023 22:58

Hubert Urbański wraca do aktorstwa jako czarny charakter w serialu WILK

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Córka przeciwko ojcu, rebelianci w walce z dyktatorem. W każdym z tych międzypokoleniowych konfliktów Hubert Urbański odgrywa rolę głównego przeciwnika młodego pokolenia. Drugi sezon WILKA, produkcji CANAL+ i Papaya Films w reżyserii Jana Dybusa jest już dostępny w serwisie CANAL+ online.


Z czego wynika odwieczny konflikt pokoleń? Ze zmian w systemie wartości każdej generacji, różnic w świecie, których ich otacza, a może pokolenia buntują się po prostu dla zasady? Właśnie te różnice, bunt przeciwko ograniczeniom i próbę odnalezienia własnego miejsca w niezrozumianym i nierozumiejącym świecie ukazuje WILK. W serialu tę uniwersalną opowieść przedstawiono z perspektywy młodego pokolenia walczącego o zmianę otaczającej ich rzeczywistości w przyszłość zbudowaną na „ich” zasadach. Uosobieniem starego systemu jest postać Borysa – ministra rządzącej partii i ojca głównej bohaterki. Przewodzący totalitarnym rządem Dębowski nie tylko nie rozumie wartości pokolenia swej córki, ale i jej samej.

https://www.youtube.com/watch?v=UWTR-6rY2A4


W postać tę wciela się Hubert Urbański — dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy, jedna z bardziej rozpoznawalnych osobowości telewizyjnych. Z wykształcenia aktor, który na swoim filmowym koncie ma m.in. występy w serialach takich jak „Kasia i Tomek” czy „Czas honoru”. Ostatnio zagrał u boku Piotra Adamczyka i Daniela Olbrychskiego w kryminale „Wrobiony”. W WILKU natomiast partnerują mu przede wszystkim aktorzy młodego pokolenia i debiutanci. W postać córki Borysa Igi wcieliła się Waleria Gorobets („Apokawixa”), w jej przyjaciółkę Anię debiutująca Jessica Polak. W jednej z głównych ról, jako przywódca rebeliantów, wystąpił raper Kuqe. Na drugim planie pojawili się m.in. znany muzyk Bedoes i twórcy internetowi tacy jak Tromba czy Modny Tata oraz tancerka i influencerka, Suzie Pacałowska.

Kiedy twórcy serialu, przyszli do mnie z propozycją zagrania w WILKU, właściwie nie miałem żadnych wątpliwości. Przede wszystkim po obejrzeniu pierwszego sezonu, który zrobił na mnie wrażenie. Choć przyznam, że czytając tę nieoczywistą historię i wiedząc o samej, ciekawej formie serialu i tak bym się zgodził - mówi aktor i prezenter telewizyjny.

https://www.youtube.com/watch?v=TxxYk_NFBzc&t=2s

Wszystkie odcinki drugiego sezonu WILKA są już dostępne w serwisie CANAL+ online.

WILK to efekt współpracy CANAL+ i Papaya Films. Serial wyreżyserował Jan Dybus, który wraz z Michałem Wojciechowskim odpowiedzialny był również za stworzenie scenariusza. Producentem wykonawczym był Kacper Sawicki, a producentem serialu Michał Wojciechowski. Autorem zdjęć był Igor Połaniewicz, za muzykę odpowiadali Adam „Burza” Burzyński i Kamil „Holden” Kryszak. Scenografią w serialu zajęła się Katarzyna Tomczyk, kostiumami Marta Morzy, a charakteryzacją Karina Bielik. Montażystą był Ireneusz Grzyb. Rolę kierowniczki produkcji pełniła Joanna Dembowska. Koordynatorkami produkcji były Melania Sroka i Paulina Traut, asystentką – Vlada Herasymchuk.
W serwisie CANAL+ online dostępny jest także pierwszy sezon WILKA, stanowiący niepowiązaną z nowymi odcinkami historię. W rolach głównych: Agata Kulesza, Magdalena Boczarska, Grzegorz Damięcki oraz Grzegorz Małecki, a także Sebastian Dela, Wiktoria Supryn, Weronika Dzierżyńka oraz raper Borys „Bedoes” Przybylski.

Czytany 218 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 luty 2023 23:04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama