cinema.pl Artykuły

piątek, 17 luty 2023 12:19

Premiera serialu "Three Pines" w HBO Max

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W drugim, największym kraju na świecie, który jest zaludniony tylko w trzydziestu procentach, Louise Penny napisała serię kryminałów. Sprzedały się one w nakładzie sześciu milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 31 języków. W Three Pines, Armand Gamache, inspektor wydziału zabójstw policji z Québecu próbuje rozwiązać tajemnicę morderstwa trójki dzieci rdzennych mieszkańców Kanady, których ciała odkryto w piwnicy. Fikcyjna historia okazała się mieć wiele wspólnego z prawdziwymi wydarzeniami, które wyszły na jaw w ciągu ubiegłych lat w Kanadzie. Serial Three Pines jest już dostępny w HBO Max.Louise Penny, była dziennikarka Canadian Broadcasting Corporation, zanim zacznie pisać, przez pół roku poznaje historię, którą zamierza przedstawić. Ma zaplanowany motyw przewodni powieści oraz samą intrygę kryminalną. W ciągu całej swojej kariery, wielokrotnie zajmowała pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Times'a.

Po bestsellerowych powieściach, które zdobyły między innymi 8 nagród Agatha, The British Dagger czy Canadian Arthur Ellis, przyszedł czas na serial od producentów The Crown. Empatyczny i bystry Główny Inspektor Armand Gamache (Alfred Molina) ma za zadanie rozwiązać szereg zagadkowych morderstw w tajemniczej, ale czarującej wiosce Three Pines. Zespół Inspektora jest początkowo traktowany podejrzliwie przez mieszkańców. Pomimo chłodnego powitania, Gamache czuje, że miasteczko Three Pines i jego ekscentryczni mieszkańcy go przyciągają. Gamache zagłębia się w sekretne życie ludzi, którzy znaleźli schronienie przed światem zewnętrznym w Three Pines. Poza zagadkami kryminalnymi z życia miasteczka, Gamache podejmuje się również śledztwa w sprawie odkrycia trzech ciał dzieci rdzennych mieszkańców Kandy, w domu z XIX wieku.

Louise Penny, która jest równocześnie producentem wykonawczym serialu Three Pines, przyznała, że zaszokowała ją cała sytuacja, gdy okazało się, iż napisała powieści naśladujące życie. W jednym z wywiadów mówiła: - Kiedy (cała sprawa z dziećmi rdzennych mieszkańców), trafiła na pierwsze strony gazet, byliśmy zbulwersowani odkryciem. Zdaliśmy sobie sprawę, że to już nie jest fikcja.

Od lat 80-tych XIX wieku, do roku 1990, 150 tys. dzieci rdzennych mieszkańców Kanady, zostało przymusowo wysłanych do szkół z internatem. Te założone przez rząd placówki, były prowadzone przez Kościół rzymskokatolicki. Dzieci spotykały się tam z przemocą i prześladowaniami. W ramach śledztwa w sprawie nadużyć wobec najmłodszych, odkryto cztery tysiące grobów dzieci. Badania w tej sprawie prowadzi powołana przez rząd Komisja ds. Prawdy i Pojednania. W Kanadzie 1,8 mln osób zalicza się jako rdzenna ludność i jest to 5 proc. populacji kraju. Kanada nadal zmaga się z mrocznymi sprawami ze swojej przeszłości. Serial Three Pines rzuca światło na mroczną historię kraju, ale opowiada też o przyjaźni, życzliwości i ludzkich historiach.

Louise Penny tak mówi o swoich książkach – Moje książki są o terrorze. O przerażającym strachu, który ukrył się głęboko w nas. Ale co więcej, moje książki są nie tylko o morderstwach, złych emocjach i działaniach, moje książki są o dobroci. O życzliwość. O wyborach. O przyjaźni i przynależności. O miłości. Trwałej miłości.

Serial Three Pines jest już dostępny w HBO Max.

© 2022 LBM THREE PINES LIMITED. All Rights Reserved.
Źródła:
nytimes.com
louisepenny.com
variety.com
telegraph.co.uk

Czytany 219 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 luty 2023 12:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama