cinema.pl Artykuły

piątek, 10 luty 2023 20:44

Walentynki w cinema-city

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Mija ćwierć wieku od premiery filmu „Titanic” Jamesa Camerona, najgłośniejszego melodramatu w historii kina, w którym słynna katastrofa morska stała się tłem dla pokazania romantycznej miłości dwójki młodych bohaterów. Film zdobył 11 Oscarów i bił wszelkie rekordy popularności. Dla uczczenia okrągłej rocznicy premiery 10 lutego do polskich kin wchodzi zremasterowana wersja filmu. Pokazany zostanie w rozdzielczości 4K, a w Cinema City po raz pierwszy efektowne sceny zobaczyć będzie można także w IMAX oraz 4DX. Tego samego dnia premiery będą miały również filmy „Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka”, „Magic Mike: Ostatni Taniec”, „Heaven in Hell” oraz „Abyzou”.„Titanic: 25.rocznica” – przenosimy się do 1912 roku, gdy brytyjski statek Titanic wyrusza w swój dziewiczy rejs do USA. Na pokładzie ubogi emigrant Jack przypadkowo spotyka arystokratkę Rose. Dalszy ciąg akcji znają widzowie na całym świecie, podobnie jak odtwórców głównych ról Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. „Titanic” mówi o miłości, tragedii, ale też o wspomnieniach, które zostały z ocalałymi. W kanonie kultowych znalazły się sceny pocałunku Jacka i Rose na dziobie statku lub rozmowa między leżącą na fragmencie wyrwanych drzwi dziewczyną i zanurzonym w lodowatej wodzie jej ukochanym. Tej ostatniej scenie widzowie poświęcili mnóstwo uwagi, latami analizując, czy Jack mógł ocaleć, gdyby Rose zrobiła mu trochę miejsca obok siebie. Takie emocje mogą budzić tylko największe filmowe produkcje, dlatego warto zobaczyć to dzieło ponownie, w sposób wyjątkowy w IMAX lub 4DX. Film zrealizowano z niezwykłym jak na lata 90. rozmachem, sceny katastroficzne oddane zostały bardzo realistycznie.

Kilkanaście lat po premierze wymyślono i wprowadzono format 4DX, który pozwala na przeżywanie akcji w dodatkowym wymiarze. Fotele na widowni poruszają się, wieje wiatr, czuć wodę i wilgoć – tak na nowo można śledzić najsłynniejszą historię miłosną w kinie. Wiele scen z filmu utrwaliło się w pamięci fanów kina, przypominamy tylko kilka, które z pewnością zrobią jeszcze większe wrażenie dzięki 4DX: dynamiczna scena tańca na dolnym pokładzie, Titanic pękający na pół, ujęcia bohaterów na dziobie statku, gdy z otwartymi ramionami płyną ku nowemu światu, orkiestra grająca do końca czy romantyczne chwile Jacka i Rose ukrytych w zaparkowanym w ładowni samochodzie.

Jakie jeszcze tytuły przyniesie walentynkowy weekend w Cinema City?

„Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka” – przygodowa, familijna komedia. Asteriks i Obeliks zmagali się już z Juliuszem Cezarem, odwiedzili Kleopatrę, wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, a nawet pili herbatkę u boku Jej Królewskiej Mości. Teraz, w piątym aktorskim filmie z serii, nieustraszeni bohaterowie wyruszą na Daleki Wschód, aby z pomocą swojego magicznego wywaru uratować chińską Cesarzową. Główne role w opowieści odegrają Guillaume Canet i Gilles Lellouche, a na ich drodze ponownie staną: władca Rzymu oraz królowa Egiptu, w których wcielili się odpowiednio Vincent Cassel oraz Marion Cotillard. W filmie nie zabraknie również sportowego ducha rodem z Olimpiady, który zapewni gościnny udział piłkarskiej legendy – Zlatana Ibrahimovica.

„Heaven in Hell” – najnowszy polski film romantyczny, którego bohaterowie wikłają się w związek, który teoretycznie nie powinien się wydarzyć. Olgę (Magdalena Boczarska) i Maksa (Simone Susinna) dzieli 15 lat różnicy. Ona jest kobietą sukcesu o ugruntowanej pozycji, matką dorosłej córki, on przystojnym, młodym mężczyzną czerpiącym z życia garściami i żyjącym chwilą. Zdawać by się mogło, że te dwa odmienne światy nigdy się nie spotkają, a jednak los postawił ich sobie na drodze. Olga nie potrafi poradzić sobie z mieszanką sprzecznych uczuć, które nią targają: poczuciem odpowiedzialności, wstydu, namiętności i tęsknoty za czymś, czego do tej pory nie doświadczyła. Natomiast Maks uświadamia sobie, że życie z dnia na dzień już mu nie odpowiada, a kobieta, którą spotkał jest miłością jego życia. Kiedy skrywane tajemnice wyjdą na jaw, jeszcze bardziej skomplikują życie kochanków.

„Abyzou” – amerykański horror, z historią o owianej posępną legendą, demonicznej istocie o imieniu Abyzou, która w żydowskiej tradycji obwiniana była o powodowanie poronień i śmierć niemowląt. Kierowała się ponoć zawiścią, gdyż sama nie mogła zostać matką. Złą moc sprzed wieków nieświadomie uwalnia główny bohater filmu – Art, gdy próbuje nakłonić swego ojca, ortodoksyjnego Żyda, do sprzedaży domu pogrzebowego. Do rodzinnej kostnicy trafia tajemnicze ciało, w którym zamieszkuje starożytny demon. Przebudzony, skupia uwagę na ciężarnej żonie Arta.

W „Magic Mike: Ostatni Taniec” główny bohater, tytułowy Mike (Channing Tatum) powraca na scenę po długiej przerwie. Jego interes spalił na panewce, po bankructwie musiał zatrudnić się jako barman na Florydzie. W nadziei na przysłowiową ostatnią szarżę Mike udaje się do Londynu z bogatą celebrytką (Salma Hayek), która kusi go propozycją nie do odrzucenia. Kobietą kierują też jednak jej własne, skrywane powody. Mike wreszcie dowiaduje się, o co naprawdę chodzi jego towarzyszce, ale nie ma już odwrotu. Czy razem z nowymi, seksownymi tancerzami, których musi doprowadzić do porządku i formy, zdoła sprostać oczekiwaniom? Film Stevena Soderbergha jest kontynuacją wydarzeń z „Magic Mike XXL”, a oba tytuły Cinema City pokaże 10 lutego podczas mini maratonu.

14 lutego odbędą się przedpremierowe pokazy filmu „Plan na miłość” – brytyjskiej komedii romantycznej z samą Emmą Thompson.

Repertuar dostępny na www.cinema-city.pl.

Czytany 329 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 luty 2023 21:10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama