cinema.pl Artykuły

wtorek, 31 styczeń 2023 10:35

DOSKONAŁE PRZYJĘCIE FILMU „MASZ CI LOS!”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Dawno już żadna wizyta na cmentarzu nie sprawiła mi tyle radości.

Kamil Śmiałkowski, Człowiek z popkultury
 

Kawał solidnej komediowej rozrywki.

Konrad Stawiński, moviesroom.pl
 

Nasz słodko-gorzki portret do przyjrzenia się, potwierdzający, że coś jest w powiedzeniu, iż z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Teraz można wyjść z rodziną także do kina.

Paweł Piotrowicz, onet.pl
 

Zabawny, do cna polski i o Polakach, świetnie zagrany.

Małgorzata Czop, movieway.pl
W poniedziałek 30 stycznia w warszawskim kinie Multikino Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera filmu „Masz ci los!", najnowszej komedii od twórców „Planety Singli" i „Juliusza". Wydarzenie uświetnili twórcy m.in. reżyser i scenarzysta Mateusz Głowacki, Łukasz Światowiec, Michał Chaciński i Radosław Drabik, a także obsada filmu, m.in. Izabela Kuna, Sonia Bohosiewicz, Rafał Rutkowski, Robert Wabich, Piotr Głowacki i Marian Dziędziel oraz Wiktoria Kruszczyńska. Premierę poprowadził aktor Maciej Stuhr.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Misiek Koterski, Marcela Leszczak, Dorota Pomykała, Martyna Kaczmarek, Sylwia Madeńska, Wojciech Łozowski, Katarzyna Zawadzka, Marianna Schreiber, Marika, Ewelina Ruckgaber, Marietta Witkowska, Agnieszka Kawiorska i Maja Staśko.


„Masz ci los!" od 3 lutego tylko w kinach!

Podczas stypy po pogrzebie ukochanego dziadka rodzina orientuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi staruszek grał przez całe życie. Nie ma czasu na rozpacz i łzy, kiedy zwycięski kupon jest w marynarce. Trzy metry pod ziemią. Rodzina i przyjaciele nagle z wielką mocą odczuwają potrzebę zobaczenia dziadka jeszcze raz... Do gry niespodziewanie wkracza także ksiądz okolicznej parafii, który doskonale wie, co knują krewni i sam chętnie odświeżyłby kościół (i nie tylko) przy pomocy pieniędzy z wygranej. Zaczyna się wyścig na pomysły, intrygi i podstępy. Najlepiej takie, żeby fortuną podzielić się z możliwie najmniejszą liczbą pozostałych. A najchętniej z nikim. Człowiek jest z gruntu dobry... ale nie, gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze!

 

Gatunek: komedia
Produkcja: Polska 2022

Producent: CANAL+

Producent wykonawczy: GIGANT FILMS

Dystrybucja: KINO ŚWIAT
Reżyseria: Mateusz Głowacki („Planeta Singli. Osiem historii")
Scenariusz: Mateusz Głowacki, Łukasz Światowiec („Planeta Singli", „Juliusz", „Planeta Singli. Osiem historii"), Michał Chaciński („Planeta Singli", „Juliusz", „Planeta Singli. Osiem historii"), Radosław Drabik („Planeta Singli", „Juliusz")
Obsada: Izabela Kuna („Teściowie", „Listy do M. 4"), Piotr Głowacki („Planeta Singli" 1-3, „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach"), Sonia Bohosiewicz („Narzeczony na niby", „Usta, usta"), Rafał Rutkowski („Juliusz", „Bo we mnie jest seks"), Robert Wabich („Listy do M. 4", „365 dni: Ten dzień"), Marian Dziędziel („Zabawa zabawa", „Moje córki krowy"), Iwona Bielska („Polityka", „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"), Wiktoria Kruszczyńska („Wszystkie nasze strachy"), Michał Sikorski („Czarna owca", „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją"), Mikołaj Grabowski („Kariera Nikosia Dyzmy", „Żeby nie było śladów")

Czytany 411 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 styczeń 2023 10:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama