cinema.pl Artykuły

wtorek, 24 styczeń 2023 16:08

Śmiertelnie śmieszny film

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zakład Pogrzebowy A.S. Bytom zaprasza na śmiertelnie śmieszny film „MASZ CI LOS!"

Każdy z nas chciałby wygrać miliony w loterii.A co, gdyby szczęście się do ciebie uśmiechnęło, ale na ostatniej prostej pojawiło się więcej chętnych do podziału? W dodatku z niezbyt lubianej rodziny? A co, gdyby od milionów dzielił nas jeszcze jeden szkopuł? Wygrany kupon znajduje się w marynarce dziadka, który leży zakopany trzy metry pod ziemią.

„MASZ CI LOS!" to nowa nieobliczalna komedia duetu Drabik/Chaciński z Gigant Films - twórców „Planety Singli" i „Juliusza", w której w zaskakujących rolach zobaczymy m.in. Izabelę Kunę, Sonię Bohosiewicz, Rafała Rutkowskiego,  Roberta  Wabicha, Piotra Głowackiego i Mariana Dziędziela, a także utalentowanych aktorów młodego pokolenia: Michała Sikorskiego („Sonata", „Czarna owca") i Wiktorię Kruszczyńską („Wszystkie nasze strachy"). Film reżyseruje Mateusz Głowacki, laureat festiwalu w Gdyni i twórca jednego z odcinków produkcji CANAL+ „Planeta Singli. Osiem historii". Producentem filmu jest CANAL+, a dystrybutorem Kino Świat.

Podczas stypy po pogrzebie ukochanego dziadka rodzina orientuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi staruszek grał przez całe życie. Nie ma czasu na rozpacz i łzy, kiedy zwycięski kupon jest w marynarce. Trzy metry pod ziemią. Rodzina i przyjaciele nagle z wielką mocą odczuwają potrzebę zobaczenia dziadka jeszcze raz... Do gry niespodziewanie wkracza także ksiądz okolicznej parafii, który doskonale wie, co knują krewni i sam chętnie odświeżyłby kościół (i nie tylko) przy pomocy pieniędzy z wygranej. Zaczyna się wyścig na pomysły, intrygi i podstępy. Najlepiej takie, żeby fortuną podzielić się z możliwie najmniejszą liczbą pozostałych. A najchętniej z nikim. Człowiek jest z gruntu dobry... ale nie, gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze!


Obejrzyj wideo

https://www.facebook.com/watch/?v=922869495521481


Tylko w kinach OD 3 LUTEGO!

Gatunek: komedia
Produkcja: Polska 2022

Producent: CANAL+

Producent wykonawczy: GIGANT FILMS

Dystrybucja: KINO ŚWIAT
Reżyseria: Mateusz Głowacki („Planeta Singli. Osiem historii")
Scenariusz: Mateusz Głowacki, Łukasz Światowiec („Planeta Singli", „Juliusz", „Planeta Singli. Osiem historii"), Michał Chaciński („Planeta Singli", „Juliusz", „Planeta Singli. Osiem historii"), Radosław Drabik („Planeta Singli", „Juliusz")
Obsada: Izabela Kuna („Teściowie", „Listy do M. 4"), Piotr Głowacki („Planeta Singli" 1-3, „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach"), Sonia Bohosiewicz („Narzeczony na niby", „Usta, usta"), Rafał Rutkowski („Juliusz", „Bo we mnie jest seks"), Robert Wabich („Listy do M. 4", „365 dni: Ten dzień"), Marian Dziędziel („Zabawa zabawa", „Moje córki krowy"), Iwona Bielska („Polityka", „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"), Wiktoria Kruszczyńska („Wszystkie nasze strachy"), Michał Sikorski („Czarna owca", „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją"), Mikołaj Grabowski („Kariera Nikosia Dyzmy", „Żeby nie było śladów")

Czytany 256 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 styczeń 2023 16:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama