cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 23 styczeń 2023 17:03

Pieniądze szczęścia nie dają. Tym, którzy ich nie mają

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pieniądze szczęścia nie dają. Tym, którzy ich nie mają. „MASZ CI LOS!", nieobliczalna komedia twórców „PLANETY SINGLI", już od 3 lutego TYLKO W KINACH!PIENIĄDZE SZCZĘŚCIA NIE DAJĄ. TYM, KTÓRZY ICH NIE MAJĄ.

Każdy ich pragnie, wszyscy do nich dążą, a w „MASZ CI LOS!" napędzają motywację niemalże wszystkich bohaterek i bohaterów. Pieniądze. Czy wielka wygrana faktycznie może rozwiązać problemy i przynieść szczęście? Piotr Głowacki, który wciela się w Adama, „syna marnotrawnego", nie ma wątpliwości: Pieniądze dają szczęście, ale tylko mądrym ludziom. Z kolei Michał Sikorski podkreśla, że mogą bardzo pomóc, na przykład w spełnianiu marzeń. Każdy z nas chciałby wygrać los na loterii, ale jak już wygra, to nie za bardzo wie co z nim zrobić. Pieniądze szczęścia nie dają, ale każdy chce je mieć - uważa Iza Kuna. A może szczęście kryje się właśnie w pogoni za pieniędzmi? „MASZ CI LOS!" nie daje prostych odpowiedzi. Z wielką wygraną w zasięgu ręki można czuć się niepewnie, wejść w konflikt z rodziną lub dać się opętać wizji ogromnego majątku. Jedno jest pewne: nawet, jeśli żałobnicy zdobędą upragnione miliony i spełnią swoje marzenia, to nic już nie będzie takie, jak przedtem.

CZY „SZÓSTKA" W LOTERII JEST W OGÓLE MOŻLIWA?

Trafienie legendarnych sześciu numerów w loterii to marzenie milionów Polek i Polaków. Czy jest ono w ogóle możliwe w realizacji? Jest możliwe, ale wysoce nieprawdopodobne, bo szczęście naprawdę musiałoby dopisać z wielką siłą. W popularnym u nas i wielu innych krajach lotto opartym na wyborze 6 liczb z 49 prawdopodobieństwo trafienia wynosi około 1 do 14 milionów. Można wyliczyć to w prosty sposób:

 

Wiele osób, które grają od lat, zawsze skreślają te same, ulubione numery. Najczęściej są to daty urodzin bliskich osób, ważnych rocznic, numery telefonu albo numery rachunków bankowych. Taka taktyka sprawdziła się w przypadku filmowego dziadka Józefa – co prawda pośmiertnie, ale jednak przyniosła graczowi miliony. Czy faktycznie granie tymi samymi numerami zwiększa szansę na wygraną bardziej niż w przypadku używania losowych liczb? Właściwie zwiększa tylko i wyłącznie prawdopodobieństwo uzależnienia od gier losowych – poczucie, że wybrana „szóstka" padnie, gdy nie wyślemy losu, potrafi paraliżować i uniemożliwia funkcjonowanie bez wzięcia udziału w loterii.

A co z taktyką skreślenia wszystkich możliwych kombinacji? Aby skreślić wszystkie możliwe kombinacje sześciu spośród czterdziestu dziewięciu numerów należałoby kupić kupony za równowartość ponad czterdziestu dwóch milionów złotych. Taki sposób jest więc zdecydowanie poza zasięgiem zwykłych ludzi, ponadto jest strategią zupełnie nieopłacalną.

PIENIĄDZE TO SPRAWA WIELKIEJ WAGI.

Warto wiedzieć, że w realnym świecie nie ma możliwości wypłaty wielomilionowych wygranych w gotówce. Jedynymi dostępnymi formami odbioru takich pieniędzy są przelewy bankowe na konto oraz czeki. Załóżmy jednak, że wygrana „szóstka" padła i zwycięski kupon faktycznie można wymienić na gotówkę. Milion złotych w nominałach stuzłotowych waży ok. 10 kilogramów. Im większa wygrana, tym trudniej może być ją unieść! Lepiej nie wybierać się po większe kwoty samodzielnie, warto też zaopatrzyć się w porządne torby, najlepiej podróżne walizki. Jedna walizka podróżna powinna zmieścić 3 miliony złotych.

„MASZ CI LOS!" to nowa nieobliczalna komedia duetu Drabik/Chaciński z Gigant Films - twórców „Planety Singli" i „Juliusza", w której w zaskakujących rolach zobaczymy m.in. Izę Kunę, Sonię Bohosiewicz, Rafała Rutkowskiego, Roberta Wabicha, Piotra Głowackiego i Mariana Dziędziela, a także utalentowanych aktorów młodego pokolenia: Michała Sikorskiego („Sonata", „Czarna owca") i Wiktorię Kruszczyńską („Wszystkie nasze strachy"). Film reżyseruje Mateusz Głowacki, laureat festiwalu w Gdyni i twórca jednego z odcinków produkcji CANAL+ „Planeta Singli. Osiem historii". Producentem filmu jest CANAL+, a dystrybutorem Kino Świat.

Podczas stypy po pogrzebie ukochanego dziadka rodzina orientuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi staruszek grał przez całe życie. Nie ma czasu na rozpacz i łzy, kiedy zwycięski kupon jest w marynarce. Trzy metry pod ziemią. Rodzina i przyjaciele nagle z wielką mocą odczuwają potrzebę zobaczenia dziadka jeszcze raz... Do gry niespodziewanie wkracza także ksiądz okolicznej parafii, który doskonale wie, co knują krewni i sam chętnie odświeżyłby kościół (i nie tylko) przy pomocy pieniędzy z wygranej. Zaczyna się wyścig na pomysły, intrygi i podstępy. Najlepiej takie, żeby fortuną podzielić się z możliwie najmniejszą liczbą pozostałych. A najchętniej z nikim. Człowiek jest z gruntu dobry... ale nie, gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze!

 

Gatunek: komedia
Produkcja: Polska 2022

Producent: CANAL+, KINO ŚWIAT

Producent wykonawczy: GIGANT FILMS

Dystrybucja: KINO ŚWIAT
Reżyseria: Mateusz Głowacki („Planeta Singli. Osiem historii")
Scenariusz: Mateusz Głowacki, Łukasz Światowiec („Planeta Singli", „Juliusz", „Planeta Singli. Osiem historii"), Michał Chaciński („Planeta Singli", „Juliusz", „Planeta Singli. Osiem historii"), Radosław Drabik („Planeta Singli", „Juliusz")
Obsada: Iza Kuna („Teściowie", „Listy do M. 4"), Piotr Głowacki („Planeta Singli" 1-3, „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach"), Sonia Bohosiewicz („Narzeczony na niby", „Usta, usta"), Rafał Rutkowski („Juliusz", „Bo we mnie jest seks"), Robert Wabich („Listy do M. 4", „365 dni: Ten dzień"), Marian Dziędziel („Zabawa zabawa", „Moje córki krowy"), Iwona Bielska („Polityka", „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"), Wiktoria Kruszczyńska („Wszystkie nasze strachy"), Michał Sikorski („Czarna owca", „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją"), Mikołaj Grabowski („Kariera Nikosia Dyzmy", „Żeby nie było śladów")

Czytany 224 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 styczeń 2023 17:09

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama