cinema.pl Artykuły

piątek, 13 styczeń 2023 14:55

DVD na styczeń!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Gorąco polecamy Państwu styczniowe premiery DVD. Małgorzata Kożuchowska jako „Zołza" w przewrotnej komedii opartej na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej – scenarzystki i producentki kultowych filmów i seriali („Nigdy w życiu", „M jak miłość"), w reżyserii Tomasz Koneckiego, twórcy hitów „Lejdis", „Testosteron" i „Listy do M. 3". Poznajcie zabawną i wzruszającą historię wyjątkowej i silnej kobiety, która zmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny. Kobiety, która panuje nad wszystkim, ale... nie nad sobą.40 milionów sprzedanych biletów i współpraca z największymi tuzami branży. Wśród nich – aktorskie legendy, głośne debiuty, narodziny przyszłych gwiazd oraz zaskakujące występy zagranicznych gości. Do tego filmy, które zmieniły polskie kino sensacyjne i społecznie zaangażowane obrazy, które konsekwentnie przesuwały granice rekordów box office. Za wszystkim tym stał on – Patryk Vega – reżyser, scenarzysta, osobowość medialna. Co ukształtowało go jako człowieka i filmowca? Skąd wzięły się pomysły, które jego ręka zamieniła w blockbustery pokroju: „Pitbull", „Botoks" czy „Kobiety mafii"? Odpowiedzi na każde z pytań przynosi najnowszy film fabularny reżysera – „Niewidzialna wojna".

Zgubiony na balu pantofelek to nic w porównaniu z zaczarowanym w mysz księciem, którego uratować może jedynie legendarny Kamień Życia! Bohaterowie animacji „Kopciuszek. Historia prawdziwa" powracają w nowym filmie „Kopciuszek i kamień życia", który aż tętni od porywających przygód i magicznych bohaterów

ZOŁZA      
Reżyseria: TOMASZ KONECKI  
Występują: MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA, ARTUR ŻMIJEWSKI, ZOFIA DOMALIK,
        ANNA DYMNA, RAFAŁ ZAWIERUCHA i inni
Produkcja: Polska 2022
Gatunek: komedia
DVD

Małgorzata Kożuchowska jako „Zołza” w przewrotnej komedii opartej na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej – scenarzystki i producentki kultowych filmów i seriali („Nigdy w życiu”, „M jak miłość”), w reżyserii Tomasz Koneckiego, twórcy hitów „Lejdis”, „Testosteron” i „Listy do M. 3”. Poznajcie zabawną i wzruszającą historię wyjątkowej i silnej kobiety, która zmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny. Kobiety, która panuje nad wszystkim, ale… nie nad sobą.
 
Anna Sobańska (Małgorzata Kożuchowska) vel „Zołza”, „Królowa”, Szekspir”.
Dotychczasowy bilans życiowy:
1 mąż, 2 dzieci, 36 statuetek, 40 milionów widzów.
Liczba osób, które nie znają jej twórczości filmowej: hmmm – być może 2 lub 3.
Liczba bohaterów, których wymyśliła: 186.
Liczba dotychczasowych porażek życiu osobistym i zawodowym: 0 (przynajmniej tak jej się wydaje).
Nadchodzące załamania nerwowe: 1.

Kiedy wydawało się, że Anna ma wszystko, życie postanowiło jej utrzeć nosa. Co z tego wyniknie? Czy Zołza zapanuje nad własnym życiem?

Dane techniczne DVD:
Język: oryginalny 5.1; audiodeskrypcja
Napisy: angielskie
Czas: 92 min
Obraz: 16:9 (2.39:1)
Region: 0
Dodatki: zwiastun filmu, Zołza - kim jest?, Tomasz Konecki zaprasza

KOPCIUSZEK I KAMIEŃ ŻYCIA /ELLA AND THE LITTLE SORCERER/
Reżyseria: ALICE BLEHART
Polski dubbing
Produkcja: USA 2021
Gatunek: animowany, przygodowy, komedia
DVD
 
Bohaterowie animacji „Kopciuszek. Historia prawdziwa” powracają w nowym filmie, który aż tętni od porywających przygód i magicznych bohaterów.

Kopciuszek, początkująca czarodziejka i dwie rozgadane myszy chcą uratować księcia Alexa, na którego rzucono urok, a pomóc w tym może jedynie legendarny Kamień Życia. Przyjaciele udają się więc na wyprawę do dalekich krain, gdzie spotkają magiczną chmurę, chodzące drzewa, gadatliwego dżina, utalentowaną kulinarnie kotkę, pozornie niebezpiecznego niedźwiedzia a także mieszkającą w wielkim pałacu Królową Lasu. Kamień Życia znajduje się jednak w złych rękach Królowej Pustyni. Czy przyjaźń bohaterów pozwoli im wytrwać do samego końca tej niesamowitej przygody? Jeżeli jest to uczucie szczere i prawdziwe to nie straszne mu nawet największe czary tego świata!

Film na podstawie scenariusza Roberta Taylora – autor serialu „Mustang: Duch wolności” wytwórni Dreamworks Animation.

Dane techniczne DVD:
Język: polski dubbing 5.1
Czas: 87 min
Obraz: 16:9 (2.39:1)
Region: 2
Dodatki: zwiastuny filmuNIEWIDZIALNA WOJNA      
Reżyseria: PATRYK VEGA
Występują: RAFAŁ ZAWIERUCHA, ANNA MUCHA, JUSTYNA KARŁOWSKA  i inni
Produkcja: Polska 2022
Gatunek: obyczaj, sensacja, thriller, dramat
DVD

Wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem, odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego reżysera – Patryka Vegi.

Kim był, zanim chwycił za kamerę i dał się poznać widzom? Co ukształtowało go jako człowieka i filmowca? Skąd wzięły się pomysły na blockbustery: „Pitbull”, „Botoks” czy „Kobiety mafii”?
I co do tego wszystkiego ma wpis do Księgi Rekordów Guinnessa?

Oto prawdziwa historia Patryka Vegi.

Dane techniczne DVD:
Język: polski 5.1
Napisy: angielskie
Czas: 134 min
Obraz: 16:9 (2.39:1)
Region: 0
Dodatki: zwiastun filmu

Czytany 196 razy Ostatnio zmieniany piątek, 13 styczeń 2023 14:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama