cinema.pl Artykuły

niedziela, 01 styczeń 2023 16:58

Bezkompromisowa Sadowska wyreżyserowała wstrząsający film

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

 

 

 

Bezkompromisowa Maria Sadowska wyreżyserowała wstrząsający film oparty na bestsellerowej powieści Edyty Folwarskiej „Pokusa". Była dziennikarka tabloidu zdradza w niej kulisy świata sportu, mediów i show-biznesu. Film będzie dużo mocniejszy. Czy czeka nas kolejny skandal?


Filmowa „Pokusa" w kinach od 27 stycznia 2023.

Dziś po raz pierwszy prezentujemy zwiastun i wyjątkowy plakat tej produkcji.

„Pokusa" to film, którego siłą nośną są prawdziwy skandal, intryga i seks.  Autorką książki i scenariusza filmu jest Edyta Folwarska (współscenarzystą Tomek P Chenczke). Nikt, tak jak ona nie zna tajemnic polskiego establishmentu i show- biznesu– zajmuje się tym zawodowo od ponad szesnastu lat.  Kiedy producenci stanęli przed decyzją komu powierzyć reżyserię filmu, nie mieli wątpliwości. „To musi być Marysia (Sadowska)" – mówi producent.  Główną rolę powierzono Helenie Englert, charyzmatycznej, utalentowanej i zjawiskowej młodej aktorce, dla której rola ta może stać się przepustką do światowego kina. Piotr Stramowski i włoski aktor Andrea Preti wcielają się w główne role męskie, o niezwykle mocnych i kontrastujących charakterach.

Maria Sadowska zadebiutowała w 2008 jako reżyserka, natomiast znana jest również szerokiej publiczności jako energiczna wokalistka. Jej pełnometrażowy film: „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" stał się jednym z największych hitów frekwencyjnych 2017 roku. Obsypany nagrodami przyciągnął do kin 1,7 miliona widzów. Nie inaczej stało się z „Dziewczynami z Dubaju". Mimo, że premiera odbyła się w trakcie pandemii, w premierowy weekend „Dziewczyny z Dubaju" obejrzało 278 tys. 893 widzów, co było najlepszym wynikiem polskiego filmu w 2021. Przez kolejne miesiące do kin przyszło ponad milion osób. Film był na ustach wszystkich.

Wszystko wskazuje na to, że równo głośno będzie przy premierze filmu „Pokusa".  „- To jest  niezwykły film, który ma być początkiem rewolucji, także seksualnej. Błyskotliwe dialogi, skandale, zakazany romans, emocje, intrygi i tajemnice" – mówi Edyta Folwarska. „Mogę obiecać, że treść filmu będzie mocna, a sceny prawdziwe i namiętne, takie, które zachęcą do poszukiwania własnej wolności i seksualności. Bohaterowie będą walczyć z różnymi pokusami, czy uda im się im oprzeć? Czy warto postawić wszystko na jedną kartę, tego dowiecie się po obejrzeniu 'Pokusy'" – stwierdza pisarka.

„Do tego pomysłu przyciągnął mnie na pewno fakt, że tę historię napisało życie i bardzo wyraźny jest w niej wątek społeczny. Tego szukam w kinie, poza zabawą. 'Pokusa' dała szansę na to, żeby opowiedzieć o #MeToo na polskim gruncie, co do tej pory na ekranie nie miało miejsca" – przyznaje z kolei Maria Sadowska i dodaje: „- Ten film opowiedziany jest z perspektywy kobiety i oddaje jej punkt widzenia. Nasz punkt widzenia".

 

 

OPIS

 

Oparta na faktach skandalizująca historia, w której atrakcyjna i ambitna Inez (w tej roli olśniewająca Helena Englert) od zawsze marzy o karierze dziennikarki. Gdy dostaje pracę w popularnym serwisie śledzącym życie gwiazd sportu i ekranu, wydaje jej się, że wielki świat ma na wyciągnięcie ręki. Nie spodziewa się jednak jak dalece różni się on od jej wyobrażeń i jak bardzo może być niebezpieczny dla młodej, niedoświadczonej kobiety. Jej szef Filip jest co prawda niezwykle atrakcyjnym mężczyzną, ale traktuje Inez jak dziewczynę na posyłki. Natomiast jej idol Maks, piłkarz u szczytu sławy, okazuje się czarującym, ale niepokojąco tajemniczym facetem. To właśnie o nim Inez ma napisać swój pierwszy materiał. W tym celu przez trzy dni ma nie odstępować go na krok. To, co zobaczy, przeżyje i poczuje będzie jednak musiała zachować tylko dla siebie. Chyba że znajdzie w sobie odwagę, by wywołać skandal, który wstrząśnie całym krajem.

 

O FILMIE

 

W „Pokusie" zobaczymy plejadę najpopularniejszych polskich aktorów, m. in.: Helenę Englert, Piotra Stramowskiego, Andrea Preti (znanego polskim widzom z roli w filmie „Dziewczyny z Dubaju"), Joannę Liszowską, Piotra Głowackiego, Klaudię El Dursi, Ewę Ekwę, Olę Ciupę, czy Damiana Zduńczyka „Stiflera". To kino odważne, w którym sceny seksu i intrygi zostały ukazane z różnych perspektyw, a każda z nich jest równie intrygująca jak pociągająca.

https://www.youtube.com/watch?v=jy6uqYYjqPI

Producentem „Pokusy" jest Lightcraft.

Film dystrybuuje Monolith Films.

Film w kinach od 27 stycznia 2023 roku.

 

 

 

Czytany 306 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 01 styczeń 2023 17:04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama