cinema.pl Artykuły

wtorek, 20 grudzień 2022 11:41

LISTY DO M. 5 z Brylantowym Biletem! Film tylko w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kilka dni temu zakończyła się 51. edycja Forum Wokół Kina, branżowego wydarzenia, które skupia środowisko związane z dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów. Podczas finałowego wieczoru rozdano Złote Bilety, czyli coroczne nagrody, przyznawane przez Stowarzyszenie Kina Polskie, producentom i dystrybutorom najbardziej kasowych filmów minionego roku.Prezes Kino Świat Urszula Piasecka i producent filmu Tomasz Blachnicki odebrali Brylantowy Bilet dla „Listów do M. 5”, które przez ostatnich 7 tygodni były niekwestionowanym numerem 1 polskiego box office i uzyskały najlepszy wynik dla polskiego filmu w 2022 roku.  Jak na razie „Listy do M. 5” zgromadziły 1 355 707 widzów w kinach i trzymamy kciuki za więcej!

„Listy do M.” powróciły z piątą częścią wigilijnej opowieści. W najnowszej odsłonie zobaczymy świąteczne perypetie ulubionych bohaterów. Z czym zmierzą się tym razem?

Zobacz zwiastun: https://youtu.be/aJ8cQZA9Y20

Szczepan i Karina uwikłają się w bitwę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. A przy okazji, na własnej skórze, sprawdzą czy „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”. Nie zawsze kryształowy Mel stanie na drodze innego, niekoniecznie „świętego” Mikołaja, a wydarzenia z jego udziałem staną się medialną sensacją. Natomiast słabo znoszący samotność Wojciech, całkiem przypadkowo, pozna sympatycznego wigilijnego oszusta. To oczywiście nie wszystko! W tej części pojawią się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie. „Listy do M. 5” skupią się na uniwersalnych wartościach, takich jak: miłość, bliskość i życzliwość, które, szczególnie teraz, są najważniejsze.


Gatunek: komedia romantyczna, film świąteczny

Produkcja: Polska 2022

Reżyseria: Łukasz Jaworski

Scenariusz: Marcin Baczyński, Mariusz Kuczewski

Zdjęcia: Marian Prokop PSC

Producent: Tomasz Blachnicki

Scenografia: Wojciech Żogała

Muzyka: Łukasz Targosz

Kostiumy: Katarzyna Baran

Charakteryzacja: Jolanta Madejska - Witek

Montaż: Jarosław Barzan PSM

Kierownik produkcji: Przemysław Malec

Obsada: Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Wojciech Malajkat, Janusz Chabior, Jan Peszek, Aleksandra Popławska, Maria Dębska, Mateusz Banasiuk, Marianna Zydek, Bartłomiej Kotschedoff, Jacek Borusiński, Stanisława Celińska, Piotr Cyrwus, Michał Czernecki, Elżbieta Jarosik, Wojciech Kalarus, Aleksandra Kisio, Katarzyna Kwiatkowska, Agnieszka Suchora, Barbara Wypych.

Dystrybucja: Kino Świat

Czytany 387 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 grudzień 2022 11:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama