cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 12 grudzień 2022 11:12

Oficjalny zwiastun nagrodzonego Srebrnymi Lwami na 47. FPFF w Gdyni filmu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już jest! Oficjalny zwiastun nagrodzonego Srebrnymi Lwami na 47. FPFF w Gdyni filmu „FILIP"! Film w kinach w całej Polsce od 3 marca 2023 roku!„FILIP" – produkcja Telewizji Polskiej w reżyserii Michała Kwiecińskiego zdobyła na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych „Srebrne Lwy" oraz Nagrody Indywidualne za Zdjęcia (Michał Sobociński) i Charakteryzację (Dariusz Krysiak). Scenariusz powstał na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda pt. „Filip". W roli tytułowej wystąpił Eryk Kulm jr., któremu partnerują m.in. Sandra Drzymalska, Robert Więckiewicz i młodzi europejscy aktorzy: Victor Meutelet, Caroline Hartig i Zoe Straub.
Film wprowadzi do kin 3 marca 2023 roku TVP Dystrybucja Kinowa.

Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart...

https://youtu.be/IpfgkCTHXuc


Reżyseria: Michał Kwieciński

Scenariusz: Michał Kwieciński, Michał Matejkiewicz

Zdjęcia: Michał Sobociński

Występują: Eryk Kulm Jr., Victor Meutelet, Caroline Hartig, Zoe Straub, Robert Więckiewicz, Sandra Drzymalska, Hanna Śleszyńska, Mateusz Rzeźniczak i inni.

Produkcja: Telewizja Polska S.A.

Koprodukcja: Akson Studio

Dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa

Czytany 223 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 grudzień 2022 11:15

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama