cinema.pl Artykuły

wtorek, 06 grudzień 2022 10:18

Grudniowa propozycja dla całej rodziny!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Rozpoczyna się niezwykła przygoda! Prezentujemy kadry z „Wielkiej ucieczki", grudniowej propozycji filmowej dla całej rodziny. Od 9 grudnia – tylko w kinach.„Wielka ucieczka" to emocjonujący i wzruszający film inspirowany jedną z najwspanialszych książek familijnych brytyjskiej literatury autorstwa Edith Nesbit. W doborowej obsadzie aktorskiej znaleźli się: dwukrotnie nominowany do Oscara Tom Courtenay („Złoty kompas") oraz nagrodzona BAFTA i Emmy – Jenny Agutter („Avengers"), a także gwiazdy hitów: „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie" (Beau Gadsdon), „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" (Hugh Quarshie) i „Gra o tron" (John Bradley). Autorem muzyki jest Martin Phipps – kompozytor mający na koncie współpracę przy takich produkcjach jak „Czarne lustro" i „Peaky Blinders", który był aż siedmiokrotnie nominowany do nagród Emmy, w tym za pracę przy serialu „The Crown".

Jest rok 1944. Trójka rodzeństwa zostaje wysłana do oddalonej od zagrożeń małej miejscowości na prowincji Anglii. Na peronie stacji kolejowej czeka już na nich zaprzyjaźniona rodzina. Z pomocą życzliwych ludzi, dzieci już wkrótce przyzwyczajają się do życia z dala od zgiełku niebezpiecznego miasta. Pewnego dnia, podczas zabawy w chowanego, dzieci spotykają ukrywającego się na stacji kolejowej młodego żołnierza, który mówi im, że ma do wykonania ściśle tajną misję. Na tropie nieznajomego jest Żandarmeria Wojskowa, która próbuje go schwytać za wszelką cenę. Tak oto rozpoczyna się niezwykła i ekscytująca przygoda. Jednak trójka rodzeństwa to za mało, więc do akcji ratowania żołnierza przyłączają się również dzieci z całej okolicy. Młodzi bohaterowie muszą zrobić wszystko co w ich mocy, aby pomóc mu wsiąść do pociągu, który odwiezie go w bezpieczne miejsce.


 
Gatunek: przygodowy, familijny, dramat

Produkcja: Wielka Brytania 2022

Reżyseria: Morgan Matthews („X+Y", „Williams")

Scenariusz: Daniel Brocklehurst („Zostań przy mnie", „Safe"), Jemma Rodgers

Obsada: John Bradley („Gra o tron", „Moonfall"), Jenny Agutter („Avengers", „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz"), Sheridan Smith („Łowca i Królowa Lodu"), Tom Courtenay („Gambit, czyli jak ograć króla", „Złoty kompas", „Kroniki młodego Indiany Jonesa"), Beau Gadsdon („Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie", „The Crown"), Hugh Quarshie („Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda", „Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo"), Philip Gascoyne („Enola Holmes 2", „Peaky Blinders")

Czytany 149 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 grudzień 2022 10:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama