cinema.pl Artykuły

sobota, 03 grudzień 2022 16:18

"Metafizyka dwugłowego cielęcia" i „Matylda mierzy wysoko” - nowe premiery na Dramox.pl

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na Dramoxie dwie kolejne premiery! Platforma dba o widzów w każdym wieku, prezentując nowe spektakle, które 1 grudnia trafiają do jej biblioteki. Pierwsza pozycja to przedstawienie dla młodszego teatromana – „Matylda mierzy wysoko” Teatru Lalek „Pleciuga” ze Szczecina. Natomiast drugi spektakl to gratka dla widzów, którym nie jest obcy jeden z najlepszych warszawskich teatrów, STUDIO teatrgaleria – „Metafizyka dwugłowego cielęcia”.„Matylda mierzy wysoko” to propozycja, z którą powinni zapoznać się nie tylko najmłodsi widzowie, ale ich rodzice, opiekunowie i pedagodzy. Ilustruje bowiem problem, który dotyka wielu młodych ludzi – walkę ze stereotypami, a niekiedy nawet wręcz przykrym traktowaniem ze strony rówieśników. Przedstawienie w przystępny sposób wyjaśnia, jak radzić sobie z tego rodzaju problemami, a także dlaczego warto wierzyć w siebie, akceptować siebie oraz pracować nad spełnieniem swoich marzeń. To doskonała nauka dla całej rodziny.

Na zupełnie innym biegunie sztuki znajduje się propozycja teatru STUDIO – „Metafizyka dwugłowego cielęcia”. Natalia Korczakowska wzięła na warsztat dramat Witkacego o pewnego rodzaju podróży wewnętrznej, którą odbywa cała rodzina. Jak pisze Wiesław Kowalski (teatrdlawszystkich.edu): „Jest to, bez wątpienia, najlepszy spektakl jaki w tym teatrze powstał w reżyserii Natalii Korczakowskiej. Reżyserka tym razem poskromiła swój temperament w skłonności do grzeszących nadmiarem inscenizacyjnych pomysłów i przygotowała przedstawienie kompozycyjnie zwarte, w formie intrygujące, wreszcie nieprzegadane, ciekawie przekuwające nieokiełznane fantasmagorie Stanisława Witkiewicza w sceniczny konkret, szczególnie w warstwie łączącej realizm z fantastyką (…)”. Połączenie doskonałego aktorstwa zespołu STUDIO z niezwykłą grą świateł i filmową wręcz realizacją sprawiają, że spektakl ogląda się na domowym ekranie równie doskonale, jak na teatralnej widowni.

Dramox wkracza do świadomości widzów coraz odważniej. W wirtualnym repertuarze pojawiają się spektakle „dużych” teatrów, ogromną popularnością cieszą się też sceny offowe. Widzowie mają szansę poznać teatr z całej Polski i świata, bez wychodzenia z domu. Kolejnym krokiem natomiast jest dla wielu z nich… prawdziwa teatralna widownia!

Czytany 66 razy Ostatnio zmieniany sobota, 03 grudzień 2022 16:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama