cinema.pl Artykuły

piątek, 02 grudzień 2022 16:46

Debata "Dorastanie - #toniejestbajka. Dlaczego?"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

7 grudnia 2022 roku, o godzinie 16.30 na Scenie Głównej Teatru Ateneum odbędzie się debata "Dorastanie #toniejestbajka. Dlaczego?"Debata, której przyczynkiem jest spektakl „ALICJA W KRAINIE SNÓW” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego, odpowie na pytania o kondycję współczesnych nastolatków. O trudnościach, z jakimi mierzy się młodzież w okresie dorastania, rozmawiać będą eksperci z dziedziny psychologii i psychiatrii, aby pomóc lepiej zrozumieć świat nastolatków i podpowiedzieć, jak udzielać im wsparcia.

Współczesne nastolatki zmagają się z wieloma problemami, których nie doświadczali ich rodzice, i które nie były tak powszechne, jak dzisiaj. Depresja, izolacja, presja, media społecznościowe, silny, ciągły stres sprawiają, że dorastanie zamiast cieszyć, może przerażać. Trudności emocjonalne, jakich doświadczają nastolatki utrudniają im zdrowe funkcjonowanie w relacjach społecznych i rodzinnych. Ale to od dorosłych – ich wiedzy, uważności i troski zależy, jak z tymi trudnościami młodzi ludzie mogą sobie radzić. I jak to doświadczenie zaważy na ich przyszłości.

Debatę kierujemy do środowisk wspierających młodzież – rodziców, nauczycieli, pedagogów.

Debata została objęta patronatem: Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Fundacji ITAKA, Fundacji Santander i kwartalnika „Newsweek Psychologia Nastolatka”.

GOŚCIE DEBATY:

prof. Aleksandra Lewandowska - Konsultant Krajowy ds. psychiatrii dzieci i młodzieży,
Mirosława Kątna - psycholog sądowy i kliniczny, Przewodnicząca Zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka,
Marta Cieśla - psycholożka, psychoterapeutka, Członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje z dziećmi i młodzieżą,
Wawrzyniec Kostrzewski – reżyser spektaklu „Alicja w Krainie Snów”, współautor tekstu spektaklu,
Bartłomiej Nowosielski – aktor Teatru Ateneum, odtwórca roli Białego Królika w spektaklu „Alicja w Krainie Snów”, pracuje z młodzieżą.

Prowadzącym debatę będzie p. Iwona Zabielska-Stadnik, redaktor naczelna „Newsweek Psychologia”

Wstęp wolny, po wcześniejszej rejestracji na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 183 razy Ostatnio zmieniany piątek, 02 grudzień 2022 16:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama