cinema.pl Artykuły

czwartek, 01 grudzień 2022 17:32

Dziewczyna Bonda w nowym filmie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Gwiazda europejskiego kina Léa Seydoux, znana z ostatnich produkcji o Jamesie Bondzie, wystąpiła w nowym, intymnym dramacie Mii Hansen-Løve o miłości i stracie. Prezentujemy zwiastun nagrodzonego na festiwalu w Cannes filmu "Piękny poranek", który do polskich kin trafi już 9 grudnia."Piękny poranek" opowiada historię Sandry, młodej samotnej matki, która opiekuje się schorowanym ojcem. Razem z rodziną walczy, by zapewnić mu odpowiednie wsparcie. W tym samym czasie na nowo nawiązuje relację z Clémentem, dawno nie widzianym przyjacielem. Choć mężczyzna nie jest wolny, zaczynają namiętny romans.
- Kiedy przeczytałam scenariusz, bardzo spodobało mi się zestawienie pragnienia miłości ze strony samotnej, owdowiałej Sandry i odchodzenia oraz choroby jej ukochanego ojca. To było bardzo interesujące, że te dwa niezwykle silne doświadczenia wydarzyły się w tym samym czasie w życiu mojej bohaterki. Jest rozdarta między dwoma emocjonalnie niedostępnymi mężczyznami: żonatym kochankiem i umierającym, nie rozpoznającym Sandry na skutek choroby ojcem - mówi Léa Seydoux

Światowa premiera filmu Mii Hansen-Løve odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, na którym zdobył nagrodę Europa Cinemas Label w sekcji Quinzaine des Réalisateurs. Pokazywany był także na festiwalach w Toronto, San Sebastian i Londynie.

W rolach głównych: Léa Seydoux ("Spectre"), Pascal Greggory ("Królowa Margot"), Melvil Poupaud ("Dzięki Bogu"), Nicole Garcia ("Plac Vendome"). "Piękny poranek" to nowy film Mii Hansen-Løve, której "Wyspa Bergmana" z Vicky Krieps, Mią Wasikowską i Timem Rothem walczyła o Złota Palmę w Cannes w ubiegłym roku. Reżyserka jest także autorką scenariusza filmu. Za zdjęcia odpowiada Denis Lenoir, laureat Brązowej Żaby na festiwalu Camerimage za "Demonlover". Dystrybucja w Polsce - Galapagos Films.

Czytany 193 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 grudzień 2022 17:35

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama