cinema.pl Artykuły

środa, 30 listopad 2022 16:26

Bezpruderyjna, dynamiczna i nowoczesna „Pokusa” wkrótce w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Pokusa" to film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Fabuła wyreżyserowana przez Marię Sadowską powstała na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Edyty Folwarskiej. Już dziś widzowie mają okazję zobaczyć teaser produkcji, w której główną role grają Helena Englert, Andrea Preti i Piotr Stramowski.


– Przyznaję, że w obrazku wygląda to światowo. Zresztą tak samo jak cały film. Warto pójść na niego do kina – zapewnia Piotr Stramowski, który wciela się w Maksa.

Teaser „Pokusy" jest nowoczesny, dynamiczny, ale i nie brakuje w nim odważnych scen i ujęć kipiących od namiętności. – Jestem pewna, że nie jest to propozycja skierowana do osób pruderyjnych. Takim ludziom „Pokusy" bym nie poleciła – przyznaje Maria Sadowska, reżyserka „Pokusy" i twórczyni takich hitów, jak: „Dziewczyny z Dubaju" oraz „Sztuki kochania. Historia Michaliny Wisłockiej".
 

„Pokusa" to nie jest historia wyssana z palca

„Pokusa" opowiada historię opartą na faktach. – Pisząc książkę, a potem scenariusz do filmu, czerpałam garściami ze swoich przeżyć i doświadczeń. W filmie widz znajdzie zakazane uczucia, skandale, emocje, intrygi i tajemnice. To taka „Pokusa" bez cenzury – zauważa Edyta Folwarska, która jest dziennikarką i autorką bestsellerowych książek.

Z kolei Piotr Stramowski wykorzystał premierę zwiastuna do bardzo ważnego przesłania skierowanego do widzów. – „Pokusa" jest też przestrogą przed światem pozornie bezpiecznym. W filmie opowiadamy o tym że rzeczywistość, która nas otacza nie jest wcale taka kolorowa, jak nam się wydaje. Mówimy o sytuacjach, które naprawdę miały miejsce – dodaje aktor, który w filmie wciela się w klasyczny „czarny charakter".

O czym jest „Pokusa"?

Atrakcyjna i ambitna Inez (w tej roli Helena Englert) od zawsze marzy o karierze dziennikarki. Gdy dostaje pracę w popularnym serwisie śledzącym życie gwiazd sportu i ekranu, wydaje jej się, że wielki świat ma na wyciągnięcie ręki. Nie spodziewa się jednak jak dalece różni się on od jej wyobrażeń i jak bardzo może być niebezpieczny dla młodej, niedoświadczonej dziewczyny. Jej szef Filip jest co prawda niezwykle atrakcyjnym mężczyzną, ale traktuje Inez jak dziewczynę na posyłki. Natomiast jej idol Maks, piłkarz u szczytu sławy, okazuje się czarującym, ale niepokojąco tajemniczym facetem. To właśnie o nim Inez ma napisać swój pierwszy materiał. W tym celu przez trzy dni ma nie odstępować go na krok. To, co zobaczy, przeżyje i poczuje będzie jednak musiała zachować tylko dla siebie. Chyba, że znajdzie w sobie odwagę, by wywołać skandal jakiego nikt się nie spodziewa.
 

O FILMIE:

W „Pokusie" zobaczymy plejadę najpopularniejszych polskich aktorów, m. in.: Helenę Englert, Piotra Stramowskiego, Joannę Liszowską, Piotra Głowackiego, Klaudię El Dursi, Ewę Ekwę, Olę Ciupę, czy Damiana „Stiflera" Zduńczyka. W jedną z głównych ról w filmie wcielił się też Andrea Preti, którego polski widz pamięta z filmu „Dziewczyny z Dubaju".
Producentem „Pokusy" jest Lighcraft.
Film dystrybuuje Monolith Films.

Czytany 189 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 grudzień 2022 16:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama