cinema.pl Artykuły

wtorek, 29 listopad 2022 17:21

Doświadczaj filmowych emocji w grudniu w AXN

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Anthony Hokins i Julia Styles stawiają czoła groźnemu przestępcy, który terroryzuje mieszkańców małego miasteczka w Oregonie; Morgan Freeman i Ashley Judd na tropie tajnych misji rządu Stanów Zjednoczonych; oparty na faktach film o ataku na siedzibę Bin Ladena w Pakistanie; Ben Affleck, jako superbohater z komiksów Marvela oraz Keanu Reeves na tropie afery korupcyjnej w mieście aniołów. W grudniu AXN przygotował premiery pięciu nowych filmów pelnych emocji: Blackway, Bez przedawnienia, Nalot na Bin Ladena, Daredevil i Królowie ulicy.


W filmie Blackway młoda kobieta o imieniu Lillian (Julia Stiles) wraca do swojego rodzinnego miasteczka. Prześladuje ją lokalny gangster i były policjant, Blackway (Ray Liotta). Dziewczyna zwraca się o pomoc do miejscowego szeryfa, ale ten radzi jej, by jak najszybciej wyjechała. Lillian nie daje się jednak zastraszyć Niespodziewanie z pomocą przychodzi samotny drwal, Lester (laureat Oscara, Anthony Hopkins),. Dołącza do nich jego młody przyjaciel – nieśmiały i zagubiony Nate (Alexander Ludwig). We troje wyruszają na poszukiwania Blackway’a.  Premiera filmu Blackway w sobotę 10 grudnia o godz. 20:00.
Ashley Judd w filmie Bez przedawnienia wciela się w rolę Claire Kubik - błyskotliwej, pełnej uroku  prawniczki, której uporządkowany świat legł w gruzach. FBI oskarża jej męża, Toma (Jim Caviezel), o zamordowanie niewinnych cywili podczas tajnej wojskowej akcji piętnaście lat temu. Z pomocą przebiegłego, dawnego wojskowego prawnika (Morgan Freeman), Claire walczy by oczyścić imię Toma. Jednak w trakcie zbierania dowodów zbliża się niebezpiecznie blisko do odkrycia tajnych misji rządowych. Claire musi zaryzykować swoją karierę a nawet życie, aby prawda wyszła na jaw. Premiera filmu Bez przedawnienia w sobotę 17 grudnia o godz. 15:15.

Nalot na Bin Ladena to oparty na prawdziwych wydarzeniach amerykański film akcji. Po pojawnieniu się pogłosek o miejscu pobytu Osamy bin Ladena, CIA przygotowuje oddział doświadczonych żołnierzy do misji ich życia. Mimo braku stuprocentowej pewności czy Bin Laden znajduje się w obserwowanym budynku, oraz ignorując możliwe konsekwencje przeprowadzenia niezapowiedzianej operacji na pakistańskiej ziemi, Pentagon wydaje rozkaz do ataku. Premiera filmu Nalot na Bin Ladena w sobotę 17 grudnia o godz. 22:05.

W filmie Daredevil Ben Affleck wciela się w superbohatera z komiksów Marvela. Matt Murdock jest niewidomy jednak jego pozostałe zmysły zyskały nadludzką wrażliwość. Matt jest adwokatem i stoi po stronie prawa, nocami zaś przekształca się w Daredevila, superbohatera wymierzającego sprawiedliwość na własną rękę. Ukochaną Daredevila jest piękna mistrzyni sztuk walki, Elektra (Jennifer Garner). Kiedy jej rodzina stają się celem bezwzględnych zabójców, Daredevil musi pogodzić się ze stratą ukochanej. Premiera filmu Daredevil w sobotę 18 grudnia o godz. 20:00.
W filmie Królowie ulicy duża liczba przestępstw w Los Angeles wpływa na decyzję o powstaniu specjalnej jednostki policji. Jeden z członków grupy, detektyw Tom Ludlow (Keanu Reeves), ma problem z alkoholem, a praca staje się jego jedyną ucieczką od problemów po śmierci żony. Bez ostrzeżenia strzela do ściganych, a następnie pozoruje, że działał w obronie własnej. Podejrzliwy wobec niego staje się kapitan wydziału wewnętrznego, James Biggs (Hugh Laurie). Tymczasem detektyw Terrence Washington (Terry Crews) oskarża Ludlowa o rasizm, po czym ginie z rąk nieznanego sprawcy. Podejrzany Tom usiłuje przekonać wszystkich, że jest niewinny. Podejmuje prywatne śledztwo i wpada na trop afery korupcyjnej w jednostce. Premiera filmu Królowie ulicy we wtorek 20 grudnia o godz. 19:30.

Czytany 231 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 listopad 2022 17:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama