cinema.pl Artykuły

niedziela, 27 listopad 2022 21:10

Magiczna podróż z głosami Katarzyny Cichopek i Cezarego Pazury

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Czarodziejska opowieść o kosmicznej przygodzie – „Kierunek: Księżyc!”, na ekrany trafi już 2 grudnia. To nowa, animowana odsłona klasycznego utworu dziecięcej fantastyki autorstwa Gerdta Bernharda von Bassewitz-Hohenluckowa. W polskiej wersji językowej filmu usłyszymy głosy znakomitych polskich aktorów. W prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się między innymi Cezary Pazura i Katarzyna Cichopek.

 

O swym bohaterze, Żukosławie, tak mówi Cezary Pazura: – To żuk o cechach ludzkich, jak w każdej bajce. Szuka swojej żony, którą zagubił gdzieś w zawierusze dziwnych, niesamowitych historii. Pazura już jako bardzo młody aktor zdobywał doświadczenie w dubbingu. – Pamiętam mój pierwszy dubbing – wspomina – podkładałem głos do kreskówki, gdzie byłem koszem na śmieci. Potem byłem lampą, a dopiero później dostałem żywego człowieka – narysowanego, ale człowieka. Od tamtego czasu niewiele się zmieniło w moim podejściu do dubbingu. Mam duży dystans do moich poprzednich dokonań. Za każdym razem moja rola jest – mam takie wrażenie – debiutem. Jak wyjaśnia, głos nie bierze się z niczego: – Bierze się z trzewi, z wnętrza, z emocji, którą trzeba w sobie wywołać, stojąc przed małym ekranem i mając do dyspozycji pulpit, na którym znajduje się tekst. I dodaje: – Najważniejsze, żeby nie tracić radości tworzenia. Żeby nie zepsuć tego, co jest. A jest pięknie.

Nocna Wróżka, w którą wciela się Katarzyna Cichopek, to królowa. Aktorka zdradza, że Nocna Wróżka rządzi swymi poddanymi, lecz jest przy tym zapominalska, śmieszna i często, choć chce pomóc, różnie to wychodzi. Cichopek przyznaje, że to jej pierwsza tak duża rola w dubbingu. Podczas pracy aktorka gestykulowała razem ze swoją postacią: – Robiłam dokładnie to, co ona, oczywiście nie latałam, choć żałuję – bardzo bym chciała. Natomiast wszystkie jej gesty, jej mimika, jej spojrzenia, jej grymasy na twarzy „przekładały” się na mnie. Według Katarzyny Cichopek, „Kierunek: Księżyc!” to film zabawny, ale i mądry: – Jest to piękny, przygodowy film dla dzieci, film, który pokazuje siłę przyjaźni i walkę dobra ze złem.

Czasami lepiej posłuchać młodszej siostry! Pewnej nocy Piotrek odkrywa, że mała Ania zniknęła. Gdy próbowała pomóc w spełnieniu magicznej przepowiedni gadającemu robaczkowi, panu Żukosławowi, porwał ją zły Lunos. Aby uratować siostrę, chłopiec nie ma wyjścia – musi udać się za nią na Księżyc. Podczas tej nieprawdopodobnej wyprawy połączy swe siły ze strzegącym dziecięcych snów Piaskunem, weźmie udział w kosmicznym wyścigu po Drodze Mlecznej i poprosi o wsparcie Nocną Wróżkę. Zanim Piotrek odnajdzie Anię, czeka go mnóstwo przygód. Niekiedy starszy brat może mieć większą moc niż niejeden superbohater.

„Kierunek: Księżyc!” w kinach od 2 grudnia!
 

Zwiastun PL z YouTube: https://bit.ly/3TUC1Bn

Serwis prasowy Forum Film Poland: https://mab.to/2zmluInvAKPn6

Strona www: http://www.forumfilm.pl/

Facebook: https://pl-pl.facebook.com/forumfilm

Instagram: https://www.instagram.com/forumfilmpoland/

Twitter: https://twitter.com/ForumFilm_PL

 

 

B.B. PR dla Forum Film Poland

Czytany 208 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 grudzień 2022 13:31

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama