cinema.pl Artykuły

sobota, 26 listopad 2022 17:57

Zapraszamy do „Tanga” z CANAL+

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

CANAL+ nabył opcję do adaptacji najnowszej powieści Michała Witkowskiego „Tango”, która ukazała się nakładem wydawnictwa ZNAK Literanova w lipcu 2022 roku.

 

„Tango” to najmroczniejszy kryminał Michała Witkowskiego i zarazem groteska, splecione w śmiertelnym uścisku — wyjątkowa gratka zarówno dla miłośników kryminałów noir, jak i świetnej literatury.

Od dawna obserwujemy twórczość Michała Witkowskiego. Tango jest unikalną, fascynującą historią z ogromnym potencjałem na ekranizację. Dlatego szczególnie cieszy nas, że udało nam się nabyć opcję filmową - mówi Małgorzata Seck, wiceprezeska ds. programowych CANAL+ Polska.

 

Witkowski w „Tangu” doskonale oddaje realia okresu międzywojennego — napisanie książki poprzedził gruntowny research, na który poświęcił kilka lat. Pokazuje świat u progu katastrofy, gdzie zapach krwi miesza się z wonią wódki, cebuli, perfum Guerlain Shalimar, zakazanego seksu i rozkładających się ciał.

Pod płaszczykiem przedwojennej elegancji kryje się mrok.

Maciej Robert, Książki. Magazyn do czytania

 

Michał Witkowski, jeden z najlepszych polskich pisarzy, laureat Paszportu „Polityki”, Nagrody Literackiej Gdynia, trzykrotnie nominowany do Nagrody Nike, finalista Angelusa. Tłumaczony na kilkanaście języków. W „Tangu”, odwołując się do tradycji kryminału noir, łącząc styl braci Coen i Tarantino, wykreował niesamowicie duszną, ciemną, perwersyjną atmosferę, precyzyjnie oddając realia mrocznej, przedwojennej Polski.  

„Tango” ma w sobie muzykę, pasję, namiętność, zbrodnię. To jest literatura, która żyje językiem, tętni obrazami, które zapadają w pamięć.

 

Michał Witkowski

Czytany 206 razy Ostatnio zmieniany sobota, 26 listopad 2022 17:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama