cinema.pl Artykuły

piątek, 25 listopad 2022 21:18

David Bowie w Cinema City

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zapierający dech w piersiach David Bowie, pokazany w filmowym dokumencie tak barwnie, jak sam pokazywał się publiczności, 25 listopada pojawi się na ekranach IMAX w Cinema City. „Moonage Daydream” składać się będzie z nigdy wcześniej niewidzianych materiałów filmowych i poprowadzi widzów przez muzyczno-filmową odyseję. Kolejnym elektryzującym nazwiskiem, które zobaczymy wśród weekendowych premier będzie Timothée Chalamet w filmie „Do ostatniej kości”. Aby zobaczyć ulubieńca Ameryki w roli kanibala, warto wybrać się do kin. Natomiast w dramacie „Jednym głosem” poznamy historię, od której rozpoczął się głośny ruch #MeToo. 

 

Pogodny, przedświąteczny nastrój zapewnią dwie ostatnie premiery weekendu – komedia „Święta inaczej” oraz animacja od Disneya „Dziwny Świat”. Dla tych widzów, którzy już nie mogą doczekać się podróży na Pandorę, Cinema City uruchomiło sprzedaż biletów na „Avatar. Istota wody” w tym także do IMAX, 4DX i ScreenX. Pierwsza część była rewolucją w kinie 3D. Dzięki rozwojowi technologii filmowej i nowym formatom kinowym, nadchodząca druga część ma wielkie szanse przebić sukces sprzed kilkunastu lat. 

Koniec listopada jest od lat czasem wyjątkowych ofert. Cinema City przygotowało dla swoich widzów specjalną ofertę, z której radość można czerpać przez cały rok. W dniach od 25 do 28 listopada, w ramach Black Week Unlimited, karta Unlimited będzie tańsza o 20% przy zakupie abonamentu na rok. Oznacza to 2 miesiące członkostwa za darmo dla korzystających z promocji.  

„Moonage Daydream” – gwiazda Bowiego nie gaśnie 

Geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów, pokazany został przez Bretta Morgena za pomocą wysublimowanych, kalejdoskopowych, nigdy wcześniej niewidzianych materiałów filmowych. Reżyser, znany z realizacji poświęconych legendom muzyki („Kurt Cobain: Życie bez cenzury”, „Jane”) tym razem zgłębia twórczą, muzyczną i duchową podróż Davida Bowiego. Całość pokazana zostanie na ogromnych ekranach IMAX, pozwalając na dwie godziny powrócić artyście do naszej rzeczywistości. 

„Do ostatniej kości” – horror, dramat czy melodramat? Para młodych bohaterów w zekranizowanej powieści Camille DeAngelis wędruje po bezdrożach Ameryki w czasach reaganowskiej prosperity. Taylor Russell i Timothée Chalamet grają wyrzutków, żyjących na marginesie społeczeństwa, których dręczy głód ludzkiego mięsa. Widz podąża z nimi przez pokazany od najgorszej strony świat, a w tej podróży jedynym rozświetlającym akcentem jest relacja bohaterów i rodzące się między nimi uczucie.  

„Jednym głosem”. W 2017 światem wstrząsnęła informacja o wielkim skandalu w Hollywood. Reporterki New York Timesa, Megan Twohey i Jodi Kantor przedstawiły historię, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood - Harveya Weinsteina. Wykorzystywanie, szantażowanie i tuszowanie przestępstw przez szefa Miramaxu i The Weinstein Company trwało od dziesięcioleci. 

„Dziwny Świat” - nowa produkcja Walt Disney Animation Studios to pełna przygód podróż w głąb zupełnie niesamowitego świata zamieszkanego przez najdziwniejsze stwory. Czy skłócony klan Klanów, rodzina odkrywców i poszukiwaczy przygód, zdoła dojść do porozumienia i wypełnić najważniejszą misję swojego życia? „Dziwny Świat”, jak każda produkcja Disneya będzie bawić i wzruszać widzów niezależnie od wieku.

„Święta inaczej”, czyli jak? Ewa jest perfekcyjną panią domu. Do Świąt szykuje się już od wakacji i nie przyjmuje do wiadomości, że coś może pójść nie tak. Nic więc dziwnego, że gdy w przeddzień wigilii odkrywa, że jej małżeństwo jest bajką, w którą wierzy już tylko ona, poukładany lśniący świat wali jej się na głowę. Trafiona w serce z dużego kalibru, Ewa po raz pierwszy w życiu postanawia zrobić coś naprawdę spontanicznego: rzuca wszystko i wsiada do pierwszego lepszego pociągu w nieznane. Tropem zaginionej matki ruszają jej dzieci: nastoletni Dorian, który w swoim liceum czuje się jakby urwał się z choinki i jego starsza siostra Emma, której związek właśnie eksplodował jak skład sylwestrowych fajerwerków. Przedzierają się przez zaatakowany śnieżycą kraj, by odkryć zaskakującą prawdę: że Święta warto spędzić zupełnie inaczej, a może nawet całe życie. Na ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak: Daria Widawska, Wiktoria Gąsiewska, Oskar Wojciechowski, Karol Dziuba, Adam Zdrójkowski, czy Paweł Koślik. Za kamerą filmu stanął Patrick Yoka, reżyser znany z „Rodzinka.pl”, „Świat według Kiepskich” czy „Listy do M.4”.

„Święta inaczej” będzie można zobaczyć także w wyjątkowy sposób, podczas wieczoru Ladies Night 1 grudnia.  Na uczestniczki wydarzenia czekać będą nie tylko film, ale też moc dodatkowych atrakcji: bezalkoholowy welcome drink, prezenty od partnerów eventu oraz konkursy z nagrodami! 

Czytany 372 razy Ostatnio zmieniany piątek, 25 listopad 2022 21:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama