cinema.pl Artykuły

sobota, 19 listopad 2022 12:15

Serial o tajemnicach mundialu i momentach, które przeszły do historii

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zanim na stadionie w Katarze rozlegnie się pierwszy gwizdek, CANAL+ zaprasza fanów piłki nożnej na 10-odcinkowy serial dokumentalny wyprodukowany we współpracy z FIFA+. CHWILA PRAWDY prezentuje najważniejsze, historyczne momenty mistrzostw świata i oddaje głos ekspertom, którzy próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego właśnie football stał się ulubionym sportem świata?

 

CHWILA PRAWDY bada ulubiony sport świata przez pryzmat ludzkich emocji: dlaczego tak bardzo zależy nam na tej grze? Co miłość do piłki nożnej mówi o nas samych? Co sprawia, że niektórzy piłkarze stają się ikonami kultury masowej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w 10 odcinkach serii, która doskonale przygotuje widzów także na nadchodzące wielkie sportowe emocje, czyli mistrzostwa świata.

 

Dzięki dostępowi do archiwów FIFA World Cup, sięgających pierwszego turnieju w 1930 roku, każdy odcinek zawiera najbardziej ikoniczne momenty z historii rozgrywek w piłce nożnej, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dokument został wzbogacony o niepowtarzalne, a niekiedy również zakulisowe wypowiedzi gwiazd, kibiców, komentatorów i czołowych psychologów sportu. W dokumencie wypowiadają się m.in.: Vicente Del Bosque, David Villa, Andres Iniesta czy Edwin Van der Sar.

Każdy odcinek serialu odnosi się do innego motywu przewodniego, charakterystycznego dla świata piłki nożnej, którymi są, chociaż dość metaforycznie: rozgrzeszenie, przebiegłość, geniusz, odwaga, inspiracja, radość, sztuka, pasja, nadzieja, mądrość. W poszczególnych epizodach CHWILI PRAWDY usłyszymy wiele nieznanych historii i smaczków o najbardziej znanych piłkarzach, takich jak David Beckham, Ronaldo, Diego Maradona, Zidane, Pele, Eusebio, Iniesta, Messi i innych, którzy na zawsze wpisali się do historii sportu.

Dwa odcinki serialu dokumentalnego CHWILA PRAWDY są już dostępne w serwisie CANAL+ online. Kolejne odsłony w poniedziałki o 19:00 na antenie CANAL+ PREMIUM, a następnego dnia w CANAL+ online.  

CANAL+ online to serwis streamingowy oferujący tysiące seriali i filmów na życzenie oraz informacje i sport na żywo. Za dostęp do oferty serwisu można płacić wygodnie w miesięcznym modelu subskrypcyjnym i bez długoterminowej umowy, korzystać na wielu urządzeniach i odtwarzać treści w trzech streamach jednocześnie. Z CANAL+ online można obecnie korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, dekoder CANAL+ BOX 4K, aplikację w telewizorze z systemem Android TV, Samsung Smart TV i LG WebOS oraz przystawki Android TV i Apple TV.

Czytany 233 razy Ostatnio zmieniany sobota, 19 listopad 2022 12:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama