cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 14 listopad 2022 22:45

Najnowszy serial grozy wprost z odległego Wietnamu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Co dzieje się, kiedy na prowincji zamiast upragnionego spokoju odnajdujesz krwawe ślady prowadzące w głąb własnej przeszłości? Śmierć, halucynacje, miłość, chciwość mieszają się w produkcji, tworząc wciągające połączenie thrillera z najlepszym kryminałem. 

 

Produkcja CANAL+ Original w reżyserii najgłośniejszego, współczesnego wietnamskiego reżysera — Victora Vu, twórcy dwóch wietnamskich kandydatów do Oscara®: „Dreamy Eyes”  i „Żółte kwiaty na zielonej trawie”. 

Premierowe odcinki od 21.10 w piątki o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Nie da się ukryć, że produkcje z dalekiego wschodu od lat cieszą się ogromną popularnością wśród fanów horrorów. Mroczne, pełne grozy i trzymające w napięciu – taki właśnie jest również najnowszy wietnamski serial produkcji CANAL+ Original. Tytułowa SCARLET HILL to należąca do rodziny Quach posiadłość położona w malowniczej prowincji. Tam właśnie młody biznesem Luu przeprowadza się wraz z narzeczoną i jej synem. Mają nadzieję, że w spokojnej, otoczonej przyrodą okolicy odnajdą upragniony spokój oraz zacieśnią wzajemne relacje. Jednocześnie Luu nadzoruje powstanie nowego agroturystycznego kurortu.

https://www.youtube.com/watch?v=JCr-vDzR0vU&feature=emb_title

Jednak początkowy zachwyt i radość dość szybko zostają zakłócone przez serię tajemniczych i niepokojących zdarzeń. Podczas gdy z pobliskiego jeziora wyłowione zostają zwłoki, zmagającą się z demonami przeszłości Vu zaczynają targać złowrogie przeczucia i wizje. I choć mogłoby się wydawać, że ten nagły niepokój powodują w kobiecie głęboko zakorzenione lęki z przeszłości, z czasem wszystkie drobne fakty zaczynają składać się w całość. Okazuje się, że posiadłość i jej mieszkańcy skrywają wiele mrocznych tajemnic, które zaczynają oddziaływać na nowych lokatorów, wciągając ich w mroczną intrygę. W SCARLET HILL wszystko wydaje się mieć drugie dno. 

Trzymający w napięciu od pierwszej sceny, wyprodukowany przez CANAL+ Original serial SCARLET HILL, to dzieło Victora Vu. Jeden z najbardziej docenianych wietnamskich reżyserów ma na swoim koncie takie obrazy, jak „Żółte kwiaty na zielonej trawie” i „Dreamy Eyes” - dwa najbardziej kasowe filmy w historii wietnamskiej kinematografii, które były również kandydatami do Oscarów®. 

Niezwykły klimat serialu, poza świetnie napisaną i poprowadzaną historią łączącą elementy horroru i kryminału, tworzą również piękne zdjęcia - barwne kadry malowniczej prowincji mieszają się z mrocznymi, przyprawiającymi o gęsią skórkę ujęciami. Wszystko to w połączeniu z fenomenalną grą aktorską - w SCARLET HILL zagrali m. in.: Cao Thái Hà, Lê Xuân Tiền, Công Ninh, Hạnh Thúy oraz Lê Quốc Nam - tworzy prawdziwą serialową ucztę dla wszystkich fanów azjatyckiego kina grozy. 

Czytany 145 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 listopad 2022 22:47

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama