cinema.pl Artykuły

sobota, 12 listopad 2022 18:04

Czarna Pantera 2 w IMAX

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” to powrót do jakości za jaką uwielbiamy uniwersum MCU. Jest to także produkcja, którą warto obejrzeć w wyjątkowych formatach, które zapewnia Cinema City - 4DX, ScreenX i IMAX. Nadchodzący weekend to także premiera debiutu fabularnego „Prorok” Michała Kondrata. Twórca do tej pory znany był wyłącznie z dokumentów zdobywających uznanie widzów na całym świecie.

 

Choć premiera „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” już niebawem, wiemy bardzo mało o fabule filmu. Film zaskoczy nawet największych fanów produkcji Marvel Studio. Już teraz zyskuje fantastyczne recenzje i staje się jednym z najlepiej ocenianych filmów MCU!

Królowa Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) i Dora Milaje (w tym Florence Kasumba), po śmierci króla T’Challi bronią swojej ojczyzny przed zakusami światowych mocarstw. Czekają ich nowe wyzwania, więc bohaterowie z pomocą War Dog Nakii (Lupita Nyong’o) i Everetta Rossa (Martin Freeman) jednoczą siły i przecierają nowe szlaki dla królestwa Wakandy. Tenoch Huerta debiutuje w roli Namora, króla tejemniczej podwodnej nacji.

„Prorok” to superprodukcja o Prymasie Wyszyńskim, realizowana z rozmachem w Polsce i we Włoszech. Opowiada historię Prymasa Tysiąclecia, przywódcy duchowego, społecznika i wizjonera, który stawiał opór komunistycznej machinie. Rząd wszelkimi metodami próbował zniszczyć Prymasa wraz z jego wiernymi, dążąc do całkowitej ateizacji kraju. W tym celu rozpoczął akcję o kryptonimie „Prorok” zrzeszającą setki agentów, którzy mieli za zadanie śledzić każdy jego krok. Film ukaże tajne fragmenty archiwów z podsłuchów wykorzystywanych w ramach akcji.

Cinema City patronem medialnym największego i najbardziej znanego festiwalu poświęconemu sztuce autorów zdjęć filmowych

Już 12 listopada rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE. Będzie to jubileuszowa 30. edycja wydarzenia. W programie pokazy najlepszych produkcji z całego świata, spotkania z twórcami, seminaria i warsztaty prowadzone przez najlepszych specjalistów branży filmowej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału!

Czytany 208 razy Ostatnio zmieniany sobota, 12 listopad 2022 18:09

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama