cinema.pl Artykuły

piątek, 11 listopad 2022 13:29

Czy Abel Korzeniowski będzie nominowany do Oscara?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

20 stycznia do kin w całej Polsce trafi cieszący się wielkim rozgłosem w Stanach Zjednoczonych „Till”. Pierwsi polscy widzowie obejrzą film już dziś, we Wrocławiu, podczas American Film Festival. Scenariusz filmu oparto na prawdziwych wydarzeniach, które wstrząsnęły Ameryką.

 

"Till" ma szansę uplasować się wysoko w Oscarowych rankingach. Autorem muzyki jest polski kompozytor Abel Korzeniowski, od 2006 roku pracujący w Hollywood. Korzeniowski to zdobywca Złotych Lwów za muzykę do filmu „Duże zwierzę” (2000), nominowany do Złotych Globów i Emmy. Do listy jego prestiżowych wyróżnień dołączyła teraz nominacja do nagrody Hollywood Music in Media (HMMA) za film „Till”. Także piosenka z tego filmu, „Stand Up”, w wykonaniu Jasmine Sullivan, otrzymała nominację do nagrody HMMA. Wyniki poznamy już 16 listopada. A być może w zbliżającym się Oscarowym rozdaniu to właśnie Korzeniowskiemu przypadnie złota statuetka za muzykę.

Zachwyty krytyków i publiczności wzbudził również porywający występ Danielle Deadwyler, która zagrała zrozpaczoną matkę i niezłomną w walce o prawa człowieka kobietę. Ona także, podobnie jak Korzeniowski, wymieniana jest w kontekście Oscarowych nominacji. W jednej z głównych ról zobaczymy też słynną Whoopi Goldberg.

Rok 1955, Missisipi. Emmett Till, czternastoletni czarnoskóry chłopiec spędza wakacje u kuzynów z Południa. Nieświadomy skali napięć na tle rasowym, pozwala sobie na drobny żart w kierunku białej kobiety, którego tragicznym finałem staje się jego brutalne morderstwo. Matka Emmetta, Mamie Till, podejmuje heroiczną walkę o sprawiedliwość i przekuwa druzgocącą żałobę w działanie. Prawdziwa historia, która stała się symbolem oporu Afroamerykanów wobec walki z rasizmem.

 

„Till” w kinach od 20 stycznia!

https://youtu.be/jUVLZeuhHLg

 

 

Strona www: http://www.forumfilm.pl/

Facebook: https://pl-pl.facebook.com/forumfilm

Instagram: https://www.instagram.com/forumfilmpoland/

Twitter: https://twitter.com/ForumFilm_PL 

B.B. PR dla Forum Film Poland

Czytany 199 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 listopad 2022 13:33

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama