cinema.pl Artykuły

sobota, 05 listopad 2022 22:54

"Mój rok relaksu i odpoczynku" - próby trwają!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Trwają próby do pierwszej w tym sezonie premiery Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy - "Mój rok relaksu i odpoczynku". Spektakl w reżyserii Katarzyny Minkowskiej będzie miał premierę na Scenie im. Gustawa Holoubka 8 grudnia.

 

„Mój rok relaksu i odpoczynku”, adaptacja popularnej, przewrotnie zabawnej powieści Ottessy Moshfegh, to opowieść o młodej kobiecie, która postanawia przy użyciu mieszanki leków psychotropowych wyłączyć się na jeden rok z życia - przespać żałobę po rodzinie, w której i tak nie było miłości, uciec od wszechogarniającej konsumpcji i fałszu wypatroszonych z uczuć relacji. Zrezygnować ze wszystkiego, co posiada i zahibernować się, żeby odnaleźć samą siebie i odrodzić się na nowo.

Pierwsza premiera Teatru Dramatycznego w sezonie 2022/23. Reżyseruje Katarzyna Minkowska, wschodząca gwiazda młodego polskiego teatru, reżyserka spektakli „Stream” z TR Warszawa, entuzjastycznie przyjętej przez krytykę i widzów „Cudzoziemki” z Teatru Polskiego w Poznaniu oraz „Orlando. Bloomsbury” z Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

W obsadzie: Izabella Dudziak (gościnnie) - Narratorka, Monika Frajczyk (gościnnie) - Reva, Marcin Wojciechowski - Trevor, Anna Kłos - Dr Tuttle, Katarzyna Herman - Matka, Mariusz Drężek - Ojciec, Konrad Szymański - Ping Xi, Agata Różycka - Natasha, Martyna Kowalik, Małgorzata Niemirska, Lidia Pronobis, Małgorzata Rożniatowska, Marcin Stępniak, Marcin Sztabiński

Adaptacja: Tomasz Walesiak i Katarzyna Minkowska na podstawie tłumaczenia Łukasza Buchalskiego.

Więcej o twórcach: https://teatrdramatyczny.pl

Więcej zdjęć z próby, która odbyła się we foyer dużej sceny można obejrzeć na naszym Facebooku.

 

Spektakle popremierowe zaplanowane są na 9, 10 i 11 grudnia. Bilety już w sprzedaży.

Czytany 255 razy Ostatnio zmieniany sobota, 05 listopad 2022 22:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama