cinema.pl Artykuły

piątek, 14 październik 2022 12:14

Premiera filmu dokumentalnego z Leszkiem Możdżerem 14 października

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Film opowiada historię trzech wybitnych pianistów z Polski, Korei Południowej i Syrii. Ich historie splatają się za sprawą muzyki Fryderyka Chopina i wspólnego celu jakim jest wykonanie koncertu z muzyką kompozytora, w miejscach związanych z niewyobrażalnymi konfliktami ludzkości: przy byłym, nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz Birkenau, przy granicy z dyktatorską Koreą Północną i w centrum Bejrutu, tuż po wybuchu w tamtejszym porcie. 

 

Leszek Możdżer, Won Jae – Yeon i Fares Marek Basmadji zabierają nas we wzruszającą i mistyczną podróż, aby w końcu stawić czoła mrocznemu wyzwaniu, jakim jest koncert dla potomków ofiar obozu koncentracyjnego oraz dla uciekinierów wojny i śmiertelnej dyktatury.

Czy kompozycje Chopina będą w stanie zatrzymać czas choć na chwilę i zainspirować do refleksji?

Obraz otrzymał nagrodę telewizji czeskiej na Golden Prague International Television Festival, a w ramach współpracy z Instytutem Polskim w Tokio oraz Polish Filmmakers NYC, zostanie wyświetlony w Nowym Jorku i w Tokio.

 

Pokazy kinowe w całej Polsce zaplanowane są od 14 października, a w ramach cyklu zagranicznego, także w 10 krajach na całym świecie, m.in.: w Korei, Japonii, Anglii, Hiszpanii, Francji i Niemczech. 

 

Film jest koprodukcją polsko-koreańską i został dofinansowany ze środków organizacji RAPA (Korea Radio Promotion Association). Polskim producentem jest firma Inbornmedia Sp. z o. o., a koreańskim Play Button etc. 

Ponadto w produkcji uczestniczy Instytut Adama Mickiewicza jak i Narodowe Centrum Kultury. Film otrzymał również wsparcie PISF. Obraz jest zrealizowany w rozdzielczości 8K, za reżyserię odpowiada Joanna Kaczmarek.

Czytany 277 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 październik 2022 12:23

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama