cinema.pl Artykuły

czwartek, 13 październik 2022 19:20

Wielki powrót familijnej opowieści o przyjaźni dziecka i psa

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Bella i Sebastian: Nowe pokolenie”, czyli wielki powrót familijnej opowieści o przyjaźni dziecka i psa.

 

18 listopada do kin trafi nowa odsłona jednej z najbardziej popularnych serii dla młodych widzów – „Bella i Sebastian: Nowe pokolenie”. W latach 60. i 70. francuski serial „Bella i Sebastian” o przyjaźni chłopca z pirenejskim psem górskim, cieszył się wielkim powodzeniem w Europie i na kontynencie amerykańskim. Był wyświetlany również w Polsce. W latach 2013–2017 urokliwych tych bohaterów przypomniano w trzech filmach kinowych, przyjętych przez publiczność z ogromną sympatią.

A już niedługo w kinach pojawi się uwspółcześniona wersja przygód Sebastiana i jego czworonożnej przyjaciółki. Reżyser Pierre Coré, przenosząc klasyczną opowieść na ekran, odniósł się do aktualnych problemów, związanych na przykład z ekologią. – Chciałem też opowiedzieć o wzajemnych relacjach, o uczeniu się siebie ludzi z różnych pokoleń. Starsza osoba przekazuje zgromadzoną przez lata wiedzę dziecku, a dziecko dzieli się wizją świata młodego pokolenia – tłumaczył. O swoich bohaterach mówił tak: – Bella kocha wolność. Jej sposób na życie to swobodne bieganie po górach. Sebastian staje wobec wielu niebezpiecznych sytuacji. Jego inteligencja, odwaga i przyjaźń z Bellą pomogą mu wyjść cało z opresji.

Zdjęcia kręcono w Pirenejach. W filmie mamy więc ośnieżone szczyty, gęste lasy, tajemnicze jaskinie i ciemne noce wypełnione odgłosami dzikich zwierząt. A także paralotnie i potężne SUV-y ścigające się po gruntowych drogach. Jak twierdził reżyser, góry są niewyczerpanym źródłem inspiracji i doskonałą scenerią dla świetnego filmu akcji!

 

 

 

Dziesięcioletni Sebastian niechętnie spędza wakacje w górach u babci i cioci. Jego głównym obowiązkiem jest pomoc w owczarni, ale takie zadanie mało ekscytuje chłopca wychowanego w dużym mieście. Kiedy jednak poznaje suczkę Bellę, wielkiego, puchatego psa pasterskiego, postanawia uratować ją z rąk podłego właściciela. Sebastian jest gotów zrobić wszystko, aby ochronić swoją psią przyjaciółkę, dzięki czemu przeżyje najbardziej szalone lato w swoim życiu.

 

 

 

 

 

„Bella i Sebastian: Nowe pokolenie” w kinach od 18 listopada!

 

 

 

 

 

Zwiastun PL z YouTube: https://youtu.be/QeeXGqtHk9c

 

Serwis prasowy Forum Film Poland: https://mab.to/2zmluInvAKPn6

 

Strona www: http://www.forumfilm.pl/

 

Facebook: https://pl-pl.facebook.com/forumfilm

 

Instagram: https://www.instagram.com/forumfilmpoland/

 

Twitter: https://twitter.com/ForumFilm_PL

Czytany 209 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 październik 2022 19:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama