cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 03 październik 2022 17:40

Reżyser Rafał Skalski dołącza do bluebird artists!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Do grona reżyserów fabularnych reprezentowanych przez bluebird artists dołącza kolejny twórca – Rafał Skalski. Absolwent Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, członek Polskiej Akademii Filmowej i Gildii Reżyserów Dokumentalnych, autor wielu filmów i serii dokumentalnych. Obecnie zajmuje się przede wszystkim produkcjami fabularnymi. 

 

Wkrótce premierę będzie mieć jego pełnometrażowy debiut – komedia „Noc w przedszkolu” (prod. Telemark). Rafał jest reżyserem dwóch odcinków serialu obyczajowego „Brokat” realizowanego dla Netflixa i właśnie rozpoczął prace nad serialem premium, którego premiera przewidziana jest na 2023 rok.  

Jego dokumentalny debiut "52 procent" (TVP, 2007) zdobył Złotego Lajkonika na 47. Krakowskim Festiwalu Filmowym, po czym rozpoczął objazd po kilkudziesięciu najważniejszych festiwalach na świecie. Od tego czasu zrealizował m.in. dokumenty "Dziewczyny" (TVP, 2009), "Kochankowie" (HBO, 2010), fabularyzowany dokument-komiks "Zdzisław Pacak" w ramach serii "Portrety wojenne" (TVP, 2014). W roku 2016 na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno, w sekcji Semaine de la Critique miał premierę jego pełnometrażowy dokument "Mnich z Morza". Obecnie pracuje nad kolejnym dokumentem, produkowanym przez Koi Studio i prezentowanym podczas HOT Docs 2022 filmem „Nurt”. 

W ostatnich latach rozwijał warsztat dokumentalisty przy reżyserii serii dokumentalnych takich jak portrety wybitnych polskich sportowców - "Życie na podium" (Canal+Discovery, 2016-2018), opowieść o młodych podchorążych "Rekruci" (Canal+ 2019), emitowaną w 92 krajach serię "Kamil Stoch - Moja Historia" (Eurosport, Discovery, 2018), czy serię dokumentalną opowiadającą o koncertach zachodnich gwiazd w PRL-u "W Rytmie Wolności" (Canal+ 2020).

Czytany 282 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 październik 2022 17:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama