cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 03 październik 2022 17:32

Jury 48 Hour Film Project

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Znamy jurorów konkursu filmowego 48 Hour Film Project, w którym uczestnicy podejmują się niełatwego zadania nakręcenia krótkiego metrażu w dwie doby. W piątek poznamy zwycięzców konkursu.

 

Popularny na świecie konkurs i festiwal 48 Hour Film Project angażuje co roku tysiące filmowych amatorów, studentów szkół artystycznych i profesjonalnych twórców, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności stworzenia filmu pod presją czasu. Drużyny mają 48 godzin na napisanie scenariusza, wybranie lokacji, zorganizowanie sprzętu, podzielenie ról, nakręcenie filmu i jego zmontowanie. Muszą przy tym dopasować produkcję do wylosowanego gatunku i umieścić w niej wyznaczone przez organizatorów: postać, rekwizyt i linię dialogową.

 

W Jury 11. edycja polskiego 48 Hour Film Project, którego gospodarzem jest Warszawa, zasiadają:

Paweł Deląg

Polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Producent filmowy. Reżyser. Występował w teatrach warszawskim m.in. Na Woli oraz wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Na wielkim ekranie pojawił się w takich filmach jak: ,,Lista Schindlera", ,,Młode wilki", ,,Kiler", ,,Kochaj i rób co chcesz" oraz ,,Chłopaki nie płaczą". Obecnie aktora można oglądać w serialu „Przyjaciółki" oraz „Grach rodzinnych" - serialowej nowości na Netflixie.

Franciszek Kozłowski

Sound designer i realizator miksu dźwięku filmowego. Jest autorem dźwięku m.in. do „Zabij to i wyjedź z tego miasta" pełnometrażowej animacji Mariusza Wilczyńskiego nagrodzonej Złotymi Lwami za najlepszy film oraz w kategorii najlepszy dźwięk na 45. FPFF w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orły 2021 w kategoriach najlepszy film oraz najlepszy dźwięk.

Udźwiękowił nominowany do Oscara dokument Bartosza Konopki „Królik po berlińsku". Współpracował z czołowymi polskimi reżyserami dokumentalnymi: Pawłem Łozińskim, Piotrem Rosołowskim, Elwirą Niewierą, Bartoszem Konopką.

Tworzy warstwę dźwiękową do filmów fabularnych, dokumentalnych, instalacji artystycznych, programów telewizyjnych oraz reklam.

Artur Żurawski

Operator filmowy. Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Autor zdjęć do filmów fabularnych, seriali i dokumentów. Prowadził warsztaty operatorskie w Korei Południowej, Mongolii i Polsce.

W tym tygodniu Jurorzy oglądają konkursowe filmy w warszawskim kinie Elektronik, w którym do czwartku trwają projekcje 48 Hour Film Project. W piątek podczas gali finałowej w Elektroniku poznamy laureatów 11. edycji konkursu. Zwycięska ekipa z Polski ruszy w świat na Festiwal Filmapalooza, a potem ma szansę na pokaz na prestiżowym Short Corner w Cannes.

Wszystkie szczegóły na stronie 48 Hour Film Project: https://www.48hfppoland.pl/

Organizatorem konkursu i festiwalu 48 Hour Film Project w Polsce jest Fundacja Przestrzeń Filmowa. 

Czytany 283 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 październik 2022 17:40

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama