cinema.pl Artykuły

niedziela, 25 wrzesień 2022 13:55

Produkcja własna NEXT FILM na ekranach kin

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nagrodzony na Festiwalu w Gdyni film „Johnny" w reżyserii Daniela Jaroszka już w najbliższy piątek, 23 września br. trafi na ekrany kin w całej Polsce. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. „Johnny" to druga produkcja własna w portfolio NEXT FILM – spółki z grupy Helios.

 

„Johnny" to historia opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje sobie ogromną popularność. Niedługo później Jan sam mierzy się z chorobą, a Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

 

Zwiastun filmu

 

W rolę księdza Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik, a Patryka Galewskiego zagrał Piotr Trojan. Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę. Za reżyserię filmu odpowiada Daniel Jaroszek, a za scenariusz Maciej Kraszewski.

 

„Johnny" otrzymał cztery nagrody na zakończonym niedawno 47. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Film zaskarbił sobie sympatię widzów festiwalu i zdobył Nagrodę Publiczności. Dodatkowo, nagrodę za główną rolę męską otrzymał Piotr Trojan grający Patryka Galewskiego, nagrodę za debiut aktorski – Marta Stalmierska (również za film „Apokawixa"), a Dawid Ogrodnik został wyróżniony Złotym kangurem – nagrodą australijskich dystrybutorów filmowych.

 

Producentem filmu jest Robert Kijak (NEXT FILM). Koproducentami są TVN, Grupa Moderator Studio Filmowe, Warmia Resort, Rafał Różański, Visual Work Rebel Media, Dawid Podsiadło, Maciej Woć, Sebastian Kwiatkowski, Aneta Graff-Dąbrowska, Abstraction Plan, Deamsound, Cineline, Maciej Kraszewski oraz Dobra Robota.  

 

Film „Johnny" powstał we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego.

Producentem wykonawczym filmu jest Festival Group sp. z o.o.  

Czytany 82 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 25 wrzesień 2022 14:00

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama