cinema.pl Artykuły

czwartek, 22 wrzesień 2022 16:45

CANAL+ publikuje playlistę pogrzebową

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Dobry zakład pogrzebowy zawsze pamięta o tym, żeby podkreślić podniosłość pochówku odpowiednio dobraną muzyką. Dlatego promocji najnowszej produkcji CANAL+ Polska, MINUTA CISZY, pierwszemu polskiemu serialowi pokazującemu zaplecze funeralnego biznesu towarzyszy specjalnie skomponowana przez CANAL+ lista utworów pogrzebowych. Nie jest jednak ona zamknięta! Każdy może zasugerować jej rozbudowanie, jednocześnie zdobywając szansę na wygranie unikatowych nagród w ramach konkursu.

 

Żałobnicy najlepiej wiedzą, co sprawiłoby przyjemność zmarłemu, jakie dźwięki kochał za życia i przy jakich najbardziej chciałby ruszyć w swoją ostatnią podróż. To coraz ważniejszy element oprawy ceremonii, podczas której bliscy chcą oddać hołd zmarłemu i zjednoczyć się w żałobie z poszanowaniem jego muzycznych upodobań. Dlatego podczas pochówku można już nie tylko usłyszeć klasyczne utwory w stylu „Ave Maria” Schuberta czy „Ciszy” Nino Roty. Rodziny decydują się łamać ten konwenans, a na cmentarzach coraz częściej rozbrzmiewają nowocześniejsze, bardziej rozrywkowe utwory. Przestaje dziwić, gdy w trakcie ceremonii słyszymy dźwięki takich polskich kawałków jak „Kilka westchnień” duetu Karaś/Rogucki, zagranicznych hitów jak „What a Wonderful World” Louisa Armstronga, a nawet klasyków rocka jak „Lust for Life” Iggy’ego Popa.

Od dziś również widzowie MINUTY CISZY mogą wybrać ścieżkę dźwiękową własnego pogrzebu. Na platformie Spotify pojawiła się playlista 10 utworów, które według CANAL+ Polska najlepiej towarzyszą tak doniosłej chwili. W komentarzach na mediach społecznościowych platformy (Facebook) można również zasugerować swoje propozycje piosenek, które na tej liście powinny się znaleźć. Trzydzieści najciekawszych komentarzy zostanie nagrodzone unikalnym zestawem balsamów do ciała MINUTA CISZY SPA – serii kosmetyków premium na bazie wyselekcjonowanych składników najwyższej jakości. Konkurs trwa do 29 września 2022 r.

Playlisty można odsłuchać tutaj.

https://open.spotify.com/playlist/4yKRyei9wlr5twX1sMvbIf?si=df13fdeb2ed64794&nd=1

MINUTA CISZY opowiada historię emerytowanego listonosza z małego miasteczka, który tuż po przejściu na emeryturę zmuszony jest do ogromnych zmian w życiu. Kiedy Czesław Major (Mirosław Zbrojewicz), najlepszy przyjaciel Mieczysława Zasady (Robert Więckiewicz), umiera, bohater musi uporać się z przykrym i nieoczekiwanym problemem — zakład pogrzebowy z monopolem na usługi funeralne w najbliższej okolicy odmawia zajęcia się pogrzebem Majora. Zasada otwiera tymczasowo własny biznes funeralny. Splot zdarzeń i małomiasteczkowych koneksji sprawia, że jednorazowa sytuacja zamienia się w regularny biznes i pełną emocji rywalizację z lokalnym potentatem, Jackiem Wiecznym (Piotr Rogucki). W rozgrywce, pełnej intryg i tajemnic, wezmą udział także: wdowa po zmarłym – Madzia Majorowa (Aleksandra Popławska), Synek (Karolina Bruchnicka) oraz żona Zasady – Celina (Aleksandra Konieczna).

Pierwsze odcinki MINUTY CISZY można już obejrzeć na CANAL+ Premium oraz platformie CANAL+ online.

Czytany 154 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 wrzesień 2022 16:49

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama