cinema.pl Artykuły

czwartek, 22 wrzesień 2022 16:41

Jak Patryk Vega znalazł się w Księdze Rekordów Guinessa

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jaki był Patryk Vega zanim został najbardziej kontrowersyjnym reżyserem w kraju? Czy Rafał Zawierucha wie za co został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa?

 

Dowiedz się i zobacz unikalny wywiad z lat 90-tych wprost z archiwum twórcy!

NIEWIDZIALNA WOJNA – w kinach od 30 września

Gdy grasz prawdziwą osobę, warto znać jak najwięcej szczegółów z jej życia. Tym bardziej gdy ta osoba stoi za kamerą i właśnie cię reżyseruje. Mało kto wie, że Patryk Vega jako nastolatek został wpisany do polskiej księgi rekordów Guinnessa, jako najmłodszy twórca telewizyjnych czołówek komputerowych. W latach 90-tych udzielił nawet na ten temat wywiadu, który wciąż znajduje się w archiwum twórcy! Zobaczcie unikalny materiał sprzed niemalże 30 lat i sprawdźcie, jak dobrze poinformowany jest Rafał Zawierucha, który wcielił się w najbardziej kontrowersyjnego reżysera w jego fabularnej autobiografii „Niewidzialna wojna".

40 milionów sprzedanych biletów i współpraca z największymi tuzami branży. Wśród nich – aktorskie legendy, głośne debiuty, narodziny przyszłych gwiazd oraz zaskakujące występy zagranicznych gości. Do tego filmy, które zmieniły polskie kino sensacyjne i społecznie zaangażowane obrazy, które konsekwentnie przesuwały granice rekordów box office. Za wszystkim tym stał on – Patryk Vega – reżyser, scenarzysta, osobowość medialna. Twórca niepokorny, kontrowersyjny, rezonujący – nigdy obojętny. Kim był, zanim chwycił za kamerę i dał się poznać widzom? Co ukształtowało go jako człowieka i filmowca? Skąd wzięły się pomysły, które jego ręka zamieniła w blockbustery pokroju: „Pitbull", „Botoks" czy „Kobiety mafii"? I co do tego wszystkiego ma wpis do Księgi Rekordów Guinnessa? Odpowiedzi na każde z pytań przynosi najnowszy film fabularny reżysera – „Niewidzialna wojna", w którym w rolę Patryka Vegi wciela się, znany z występu u samego Quentina Tarantino, ceniony aktor Rafał Zawierucha („Pewnego razu... w Hollywood"). Natomiast jego matkę gra na dobre powracająca do kina Anna Mucha („Miłość, seks & pandemia").

To nie jest dokument, pomnik czy gloryfikacja. To wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść o sobie samym, odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego reżysera – Patryka Vegi. W młodości, zanim usłyszał o nim świat, próbował wszystkiego. Był komputerowcem i animatorem, piłkarzem, sprzedawcą nielegalnego oprogramowania, członkiem gangu, a nawet dilerem narkotyków. Cały czas jednak wiedział, że jego prawdziwym powołaniem jest kino – pasja, którą w dzieciństwie zaszczepił mu dziadek. A celem kręcenie filmów, jakich w Polsce nikt jeszcze nie stworzył. Szansa na realizację największych marzeń pojawia się, kiedy poprzez pracę w telewizji Patryk Vega (Rafał Zawierucha) poznaje bezwzględny świat polskiej policji i przestępczości zorganizowanej. Wkraczając z kamerą w mroczną rzeczywistość, o której 99% ludzi nie ma pojęcia, Vega mierzy się z namacalnym złem i buduje własną legendę bezkompromisowego reżysera. Z czasem osiąga oszałamiający sukces, a jego filmy i seriale stają się rekordowymi przebojami i przepustką do świata, którego od zawsze pożądał. Jednak sława, blichtr i wielkie pieniądze mają swoją cenę i budzą do życia uśpione demony. Czy wystawiony na pokusy i liczne pułapki show-biznesu Vega zdoła w porę dostrzec zbliżające się zagrożenie? Oto historia jego wzlotu, upadku i poruszającej walki o duszę. Oto prawdziwa historia Patryka Vegi.

NIEWIDZIALNA WOJNA W KINACH OD 30 WRZEŚNIA!

CO RAFAŁ ZAWIERUCHA WIE O PATRYKU VEDZE:

https://youtu.be/Wt6W2r7wKbg

ARCHIWUM PATRYKA VEGI: WYWIAD Z LAT 90-TYCH:

https://youtu.be/KIL8WHgm9JI 

 

Gatunek: biograficzny

Produkcja: Polska 2022

Scenariusz i reżyseria: Patryk Vega („Pitbull", „Botoks", „Kobiety mafii", „Polityka", „Pętla", „Miłość, seks & pandemia")

Obsada: Rafał Zawierucha („Pewnego razu... w Hollywood", „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje"), Anna Mucha („Miłość, seks & pandemia", „Pitbull. Nowe porządki"), Justyna Karłowska („Pitbull"), Ignacy Klim („Kler", „Wołyń") Artur Dziurman(„Bogowie", „Rojst"), Zbigniew Kozłowski („Polityka", „Proceder"), Michał Karmowski („Pętla", „Kobiety mafii 2"), Piotr Cyrwus („Kryptonim Polska", „Sala samobójców. Hejter"), Andrzej Franczyk („Boże Ciało", „Lincz"), Waldemar Maliszewski („Pętla", „Pitbull")

Czytany 653 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 wrzesień 2022 16:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama