cinema.pl Artykuły

środa, 21 wrzesień 2022 19:59

Nagrody Stowarzyszenia Kin Studyjnych wręczone podczas Konferencji Kin Studyjnych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wystartowała 10. Konferencja Kin Studyjnych, która w tym roku odbywa się w Kinie Oskard działającym przy Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. 

 

W programie X Konferencji Kin Studyjnych są panele dyskusyjne o sytuacji i potrzebach branży kinowej, prezentacje oferty dystrybucyjnej i filmowe pokazy przedpremierowe.

 

Podczas Gali Otwarcia Marlena Gabryszewska, prezeska Stowarzyszenia Kin Studyjnych przywitała obecnych słowami: "Jesteśmy tutaj razem, żeby wspólnie jako branża zastanowić się nad tym, co zrobić, by przetrwać i dalej działać. – To, że nie wrócimy do sytuacji z 2019 roku i nie będziemy działać tak jak kiedyś, jest już faktem. Nie znaczy to, że kina zginą. Zrobimy wszystko, żeby przetrwały, być może w innym modelu. Być może stoimy w obliczu zmian zarówno w pracy kiniarza i dystrybutora. Być może za rok nasza rzeczywistość będzie wyglądała inaczej, ale jestem przekonana, że wszyscy spotkamy się ponownie i kiedyś ten bardzo trudny okres wspominać będziemy z uśmiechem na twarzy".

 

Tego wieczoru zostały wręczone Nagrody Stowarzyszenia Kin Studyjnych - po raz pierwszy w rozszerzonym wydaniu. 

 

W kategorii Najlepsza Dystrybucja Filmu w Kinach Studyjnych wygrała firma Gutek Film z tytułem „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Statuetkę wręczył zastępca prezydenta Konina Pan Witold Nowak witając wszystkich zebranych przypomniał, że laureat Oscara Jan AP Kaczmarek pochodzi właśnie z Konina!

 

W kategorii Najlepsze Wydarzenie o Charakterze Edukacyjnym przy ogromnym aplauzie widowni wygrał festiwal na kółkach czyli Kinobus.pl - statuetkę wręczyła Izabela Matyba, kierowniczka kina Oskard.

 

Najwięcej emocji wzbudzała oczywiście Nagroda Kiniarza Roku, która jest wyróżnieniem od kolegów kiniarzy. Statuetkę autorstwa Zofii Pilich, wręczył przewodnicy Rady Sieci Kin Studyjnych Piotr Zakens – laureatką – kiniarką roku 2022 została Patrycja Blindow z kina maleńkiego a wielkiego kina Żeglarz w Jastarni Odbierając nagrodę podziękowała kobietom swojego życia mamie Dagmarze i babci Urszuli, z którymi wspólnie prowadzą to niezwykłe kino! Samą nagrodę Patrycja zadedykowała swojemu dziadkowi, który był kiniarzem od 1966 roku, a Żeglarza przejął, by podarować go swojej ukochanej żonie - Urszuli Blindow!

 

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

Autorką statuetki jest Zofia Pilich studentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przewodnicząca Koła Naukowego Brązu przy Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie, Wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego Wydziału Rzeźby, Starosta roku. Swoją pracę Bless us I prezentowała podczas CRACOW ART WEEK 2022 na Wystawie „Rosół” organizowanej przez Grupę Chaotyczną. Artystka zaangażowana społecznie i charytatywnie. Jest autorką m.in. Medalu Fundacji Sapere Aude, wylicytowanego podczas Aukcji Charytatywnej dla Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej (Wrocław, 2022). Uczestniczyła w Akcji Aukcji – ASP w

Warszawie dla Ukrainy, przekazując na licytację pracę „Główka Zosi” (Warszawa, 2022). Jej rzeźba „Merry Christmas 2021” była prezentowała podczas Międzynarodowego Konkursu Satyrycznego SATYRYKON 2022

 

Konferencja potrwa do 22 września. Przed uczestnikami kolejne prezentacje, panele dyskusyjne i pokazy filmów. Kochamy kina studyjne!

Czytany 36 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 wrzesień 2022 20:02

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama