cinema.pl Artykuły

środa, 21 wrzesień 2022 17:18

Kinga Dębska przewodniczącą jury Nano Film Festival

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Znamy skład jury I edycji Nano Film Festival – Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych. Zbliża się termin końcowy zgłaszania filmów krótkometrażowych na I edycję Nano Film Festival.

 

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Robert Gliński – reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, wykładowca reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi i w Gdyni. 

Festiwal odbędzie się między 21 a 23 października 2022 roku w Krakowie, w legendarnym kinie Kijów. Widzowie zostaną zaproszeni również na platformę Playkraków, na której zostaną wyświetlone wybrane tytuły.

Autorzy krótkich metraży mogą przesyłać filmy do 30 września 2022 r.

 

Na czele jury I edycji Festiwalu stanie Kinga Dębska, scenarzystka i reżyserka filmowa. Twórczyni takich filmów jak „Moje córki krowy”, „Plan B”, „Zabawa zabawa” czy „Zupanic”, wielu seriali telewizyjnych, a także filmów dokumentalnych („Aktorka” czy „Tu się żyje”).

 

Ponadto w składzie jury I edycji Nano Film Festival znaleźli się:

Tomasz Gąssowski, kompozytor muzyki do filmów, piosenek, 

a także reklamówek radiowych i telewizyjnych wielokrotnie nagradzanych na festiwalach. Współpracował z Edytą Bartosiewicz przy płycie "Love". Jest współproducentem i kompozytorem filmu "Zmruż oczy". We wrześniu 2004 roku na weneckim Biennale muzyka Gąssowskiego została wykorzystana w instalacji "Bridgeing Lines londyńskiego artysty polskiego pochodzenia Antoniego Malinowskiego.

Adam Bajerski, Operator filmowy, absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi. Autor zdjęć do wielu filmów fabularnych, dokumentalnych i reklamowych, w tym m.in. „Zmruż oczy” (wspólnie z Pawłem Śmietanką), za który został wyróżniony nagrodą za zdjęcia na 28 FPFF w Gdyni, nagrodą specjalną na MFF "Camerimage" w Łodzi, Nagrodą im. A. Munka oraz Tarnowską Nagrodą Filmową, czy „Sztuczki”, za który otrzymał nagrodę za zdjęcia na 32 FPFF w Gdyni oraz na MFF Camerimage nagrodą za najlepszy polski film 2007.

Leonard Drescher, reżyser, autor i producent. Zdobywca wielu nagród na wielu festiwalach w kraju i zagranica (m.in: Ministra Kultury i Sztuk). W latach 2003-2008 reżyser i dyrektor artystyczny w legendarnym teatrze komediowym Berliner Volkstheater. Aktualnie na zaproszenie  wybitnych dyrektorów teatrów w Katowickich: Roberta Talarczyka i Mirosława Neinerta,  reżyseruje  komedie według własnego scenariusza pt. "Miss Końca Świata" (polska prapremiera planowane jest na październik 2022). Komedia oczekuje również na ekranizację filmową. 

 

 

                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

 

Formularz zgłoszeniowy: https://www.nanofilmfestival.com/zglos-film/ 

Regulamin: https://www.nanofilmfestival.com/regulamin/ 

Strona Nano Film Festival: https://www.nanofilmfestival.com/ 

Facebook: https://www.facebook.com/nffcracow

Instagram: https://www.instagram.com/nanofilmfestival/

Czytany 248 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 wrzesień 2022 17:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama