cinema.pl Artykuły

piątek, 16 wrzesień 2022 11:19

Dlaczego Patryk Vega zmienił nazwisko?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zdradzamy kolejne fakty o PATRYKU VEDZE! Zobacz ekskluzywny fragment filmu NIEWIDZIALNA WOJNA! Dlaczego Patryk Vega zmienił nazwisko? Kiedy to zrobił? Kto go zainspirował i jak nazywał się wcześniej? Wszystkie odpowiedzi poznacie dzięki fragmentowi filmu NIEWIDZIALNA WOJNA.

Dlaczego Patryk Vega zmienił nazwisko? Kiedy to zrobił? Kto go zainspirował i jak nazywał się wcześniej? Wszystkie odpowiedzi poznacie dzięki fragmentowi filmu NIEWIDZIALNA WOJNA.

Przed zmianą nazwiska był Patrykiem Krzemienieckim ale to również nie było jego rodowe nazwisko. Ojciec Patryka nazywał się Kwoka, zmienił nazwisko na takie, które będzie brzmiało szlachecko i stąd wzięło się Krzemieniecki.

Sam Vega przed laty opowiadał, że inspirował się Wegą czyli najjaśniejszą gwiazdą w gwiazdozbiorze Lutni, piątą co do jasności gwiazdą nocnego nieba. Dziś przyznaje, że jego prawdziwą inspiracją był film „Pulp Fiction” i jeden z głównych bohaterów Vincent Vega grany przez Johna Travoltę.

Patryk Vega jest jednym z wielu ludzi kultury i sztuki, którzy zmienili swoje nazwisko, lub przybrali pseudonim, poznaj największe ikony, których dane z aktu urodzenia i dowodu osobistego są zupełnie inne:

Marilyn Monroe aby umożliwić sobie łatwiejsze wkroczenie do świata kina przybrała pseudonim artystyczny. Imię nawiązywało do znanej w tym czasie gwiazdy Broadwayu Marilyn Miller, natomiast Monroe pochodziło od panieńskiego nazwiska matki. Przed przybraniem pseudonimu nazywała się Norma Jeane Mortenson.

Freddie Mercury, wokalista zespołu Queen, który uznawany jest za jedną z najlepszych i najbardziej wpływowych grup muzycznych wszech czasów, zmienił nazwisko twierdząc, że nawiązujące do rzymskiego boga Merkurego, pasuje do gwiazdy rocka bardziej niż jego prawdziwe czyli Farrokh Bulsara.

Violetta Villas pytana o to, kto odkrył jej talent i zaproponował zmianę nazwiska, opowiadała, że był to Władysław Szpilman „powiedział: dziecko, nie przyzwyczajaj ludzi do Cieślak, bo nikt za granicą nie wypowie twojego nazwiska. Będą kaleczyć. Wybierz sobie pseudonim”. Prawdziwe imię i nazwisko diwy jest znaczniej mniej spektakularne a brzmi Czesława Gospodarek z domu Cieślak.

Pola Negri, polska aktorka teatralna i filmowa, która zrobiła gigantyczną międzynarodową karierę i stała się wielką gwiazdą Hollywood zmieniła swoje nazwisko z tych samych powodów co Marilyn Monroe, jej prawdziwe nazwisko zdecydowanie nie brzmiało międzynarodowo. W rzeczywistości Pola nazywała się Apolonia Chalupec.

Zdradzamy kolejne fakty o PATRYKU VEDZE! Zobacz ekskluzywny fragment filmu NIEWIDZIALNA WOJNA!

„Niewidzialna wojna” w kinach od 30 września!

40 milionów sprzedanych biletów i współpraca z największymi tuzami branży. Wśród nich – aktorskie legendy, głośne debiuty, narodziny przyszłych gwiazd oraz zaskakujące występy zagranicznych gości. Do tego filmy, które zmieniły polskie kino sensacyjne i społecznie zaangażowane obrazy, które konsekwentnie przesuwały granice rekordów box office. Za wszystkim tym stał on – Patryk Vega – reżyser, scenarzysta, osobowość medialna. Twórca niepokorny, kontrowersyjny, rezonujący – nigdy obojętny. Kim był, zanim chwycił za kamerę i dał się poznać widzom? Co ukształtowało go jako człowieka i filmowca? Skąd wzięły się pomysły, które jego ręka zamieniła w blockbustery pokroju: „Pitbull”, „Botoks” czy „Kobiety mafii”? I co do tego wszystkiego ma wpis do Księgi Rekordów Guinnessa? Odpowiedzi na każde z pytań przynosi najnowszy film fabularny reżysera – „Niewidzialna wojna”, w którym w rolę Patryka Vegi wciela się, znany z występu u samego Quentina Tarantino, ceniony aktor Rafał Zawierucha („Pewnego razu... w Hollywood”). Natomiast jego matkę gra na dobre powracająca do kina Anna Mucha („Miłość, seks & pandemia”).

Zobacz zwiastun: https://youtu.be/z_JCmOh0Q0w

To nie jest dokument, pomnik czy gloryfikacja. To wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść o sobie samym, odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego reżysera – Patryka Vegi. W młodości, zanim usłyszał o nim świat, próbował wszystkiego. Był komputerowcem i animatorem, piłkarzem, sprzedawcą nielegalnego oprogramowania, członkiem gangu, a nawet dilerem narkotyków. Cały czas jednak wiedział, że jego prawdziwym powołaniem jest kino – pasja, którą w dzieciństwie zaszczepił mu dziadek. A celem kręcenie filmów, jakich w Polsce nikt jeszcze nie stworzył. Szansa na realizację największych marzeń pojawia się, kiedy poprzez pracę w telewizji Patryk Vega (Rafał Zawierucha) poznaje bezwzględny świat polskiej policji i przestępczości zorganizowanej. Wkraczając z kamerą w mroczną rzeczywistość, o której 99% ludzi nie ma pojęcia, Vega mierzy się z namacalnym złem i buduje własną legendę bezkompromisowego reżysera. Z czasem osiąga oszałamiający sukces, a jego filmy i seriale stają się rekordowymi przebojami i przepustką do świata, którego od zawsze pożądał. Jednak sława, blichtr i wielkie pieniądze mają swoją cenę i budzą do życia uśpione demony. Czy wystawiony na pokusy i liczne pułapki show-biznesu Vega zdoła w porę dostrzec zbliżające się zagrożenie? Oto historia jego wzlotu, upadku i poruszającej walki o duszę. Oto prawdziwa historia Patryka Vegi.

 

Gatunek: biograficzny

Produkcja: Polska 2022

Scenariusz i reżyseria: Patryk Vega („Pitbull”, „Botoks”, „Kobiety mafii”, „Polityka”, „Pętla”, „Miłość, seks & pandemia”)

Obsada: Rafał Zawierucha („Pewnego razu... w Hollywood”, „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”), Anna Mucha („Miłość, seks & pandemia”, „Pitbull. Nowe porządki”), Justyna Karłowska („Pitbull”), Ignacy Klim („Kler”, „Wołyń”) Artur Dziurman(„Bogowie”, „Rojst”), Zbigniew Kozłowski („Polityka”, „Proceder”), Michał Karmowski („Pętla”, „Kobiety mafii 2”), Piotr Cyrwus („Kryptonim Polska”, „Sala samobójców. Hejter”), Andrzej Franczyk („Boże Ciało”, „Lincz”), Waldemar Maliszewski(„Pętla”, „Pitbull”)

Czytany 340 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 wrzesień 2022 11:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama